Dönüşü Olmayan Yol

” Büyük insanların yaşamdan kopuşu, ulu ağaçların topraktan sökülüşü gibi çetin, heybetli ve dirençli olur.

Çünkü ulu ağaçların köklerini derinliklerine yaymaları gibi, büyük insanlar da ihtirasları, çabaları, zaferleriyle toplumunun yapısına derinliğine işlemişlerdir. Onlar, hayata bizim anladığımızdan daha başka ve ihtiraslarla bağlıdırlar.

Hem hayat onların hakkıdır da. Çünkü onlar yıllarca süren mücadelelerinde, hayatı yenmiş, fethetmiş gibidirler. Hayatı kendi mülkleri sayarlar. Bu mülkün haklı sahibi de onlardır. ”

*Şevket Süreyya Aydemir’in Tek Adam kitabından alıntıdır.

Fotoğraf, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik ETÜT (ATASE) Daire Başkanlığı tarafından Anadolu Ajansı (AA) ile paylaşılan arşivden alınmıştır.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Ben Neyzen Tevfik

Gerçek adı Tevfik Kolaylı ama herkesin bildiği adı Neyzen Tevfik, neyzen ve şair. Hazır cevaplılığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir