WhatsApp, 1 milyardan fazla kullanıcısı için görüntülü arama özelliğini resmi olarak duyurdu!

Whatsapp 1 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla en büyük mesajlaşma uygulaması, Facebook’un satın almasıyla populerliği daha da artan uygulama, yeniliklere devam ediyor.
Uzun zamandır kullanıcıları tarafından beklenen görüntülü arama özelliği hakkında resmi bir açıklama geldi. Peki WhatsApp görüntülü arama ne zaman gelecek, nasıl kullanılır?
WHATSAPP GÖRÜNTÜLÜ ARAMA

whatsapp-video-calling
Konuyla ilgili WhatsApp, dün yaptığı duyuruda görüntülü arama hakkında net bir tarih vermese de, “yakında” olarak bir süre zarfı açıkladı. Özelliğin aktifleştirilmesiyle görüntülü görüşme ikonu, WhatsApp arayüzündeki birebir sohbetlerde bulunan telefon simgesinin altındaki sesli çağrıların bulunduğu yere yerleştirilecek.
Yapılan açıklamada görüntülü arama özelliğinin çok fazla talep aldığını da belirten WhatsApp, görüntülü arama özelliğinin neden geç eklendiği hakkında bir bilgi vermezken, eski cihazların veya düşük bağlantı hızına sahip kullanıcıların da bu özellikten en iyi şekilde faydalanabileceği hakkında çalıştıklarını ima etti.
ardından “Görüntülü arama özelliğinin sadece pahalı telefonlara sahip veya en iyi bağlantı hızına sahip kullanıcılara değil, tüm WhatsApp kullanıcılarının kulllanabileceği bir hale getirme” konusuna değinildi.
Whatsapp görüntülü arama güncellemesi ilk olarak Brezilya ve Hindistan gibi çok fazla nüfusa sahip ülkelerdeki kullanıcılara sunulacak ve test kullanıcıları olarak takip edilecek. Sonuç olarak tüm dünyaya sunulmadan önce görüntülü arama özelliğinin hataları, eksiklikleri ve diğer sorunları çözülmüş olunacak.

Yorumlar

yorumlar

Hakkında ali ertav

1983 yılında Samsun'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. 2001 yılında "IS/IT Specialist" olarak başladığı bilişim dünyasında daha sonra çeşitli projelerde yer aldı.2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı.Seçkin müşterilerle sosyal medya hesap ve itibar yönetimi, website tasarımı, SEO & SEM gibi uygulamalarda destek veriyor.

İlginizi Çekebilir

Atatürk’ün Hayatındaki Diğer 10 Kasımlar

Bugün cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü. Atamızı rahmet, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir