Yazarlar

 • ali ertav

  1983 yılında Samsun'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. 2001 yılında "IS/IT Specialist" olarak başladığı bilişim dünyasında daha sonra çeşitli projelerde yer aldı.2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı.Seçkin müşterilerle sosyal medya hesap ve itibar yönetimi, website tasarımı, SEO & SEM gibi uygulamalarda destek veriyor.
 • Kayıhan Badalıoğlu

  1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.
 • Barkın Ünüulu

  1984'ten beri gerçek bir metal dinleyicisi, Thrash, Speed Metal aşığı, evli ve mutlu, Peri'nin babası, RDBMS'ye ilgi duyan.
 • Başak Engin

  Bazen bir seçim yapmazsın. Hayatın boyunca yaptığın bütün seçimler seni aslında varmak istediğin yerin kapısına götürür ve sen sadece kapıyı açıp girersin. Aradığın şey oradadır… Yaklaşık 15 yıl kurumsal dünyada “nefes almaya” çalıştım. Sonra bir gün her şeyi geride bırakıp, bitkilerle dolu bir hayat kurmaya karar verdim. Ya da büyük bir mutlulukla emek verdiğim bitkiler bana bir hayat kurdu. Hangisinin daha doğru olduğuna hala karar verebilmiş değilim. Kurulan bu hayata" Leaves Diary" ismini verdim. Hiroşima'dan kurtulan nadir canlılardan ginkgoyu logomuza taşıdık. Amacımız doğanın her zaman üstün geldiğini vurgulamak. Bu güce aşık olduğumuzu anlatmak ve bu gücün peşinden gitmeye kararlı olduğumuzu paylaşmaktı. Bizim gibi düşünen hisseden doğa tutkunlarıyla buluşma noktamız Leavesdiary.
 • Bülent Özer

  Uzunca bir tecrübenin ışığında, biraz hayallerın peşinde, biraz çocuklarının peşinde, ama yaptığı ışte hep detaycı ve mükemmelliyeti arayan bir takım oyuncusu. İş Geliştirme, Dış Ticaret, Pazarlama, Sosyal Medya Danışmanlığı, Spor Yönetimi oyun alanları.
 • Büşra Kahveci

  Çocukluğundan beri yemeğe ilgi duyan, yeni yerler ve tatlar keşfetmeyi seven biri. Araştırmacı ruhlu, meraklı bir yemek sever. Hizmet ve lezzet konusunda titiz davranan gittiği mekanları tarafsız bir gözle inceleyen amatör ruhlu gurme.
 • Cemal Gürlek

  TED Ankara Koleji '91 ekolünden, eski televizyoncu eskimekte olan bir turizmci... Hevesli ve amatörce yazmaya çalışan, çokça tarihe, yeni yeni felsefeye meraklı bir Kapadokyalı...
 • Defne Sertel

  1991 Ted Ankara Koleji, 1995 Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim- Tercümanlık Bölümü mezunu. Halkla ilişkiler, reklam, pazarlama, kurumsal dış iletişim alanlarında çalıştı. 2017 yılında Londra’da BPP Business School’da Uluslararası Pazarlama Master Eğitimi aldı. Şu anda çeşitli yerli ve yabancı firmalara Pazarlama İletişimi Danışmanı ve İçerik Yazarı olarak hizmet veriyor.
 • Devrim Ersöz

  İktisat alanındaki lisans ve yüksek lisans eğitimini takiben, profesyonel iş hayatına bilişim sektöründe adım atan Devrim Ersöz, 1997’de Doğan Hayat Sigorta A.Ş.’de (BNP Paribas Cardif Emeklilik) sigortacılık kariyerine başlangıç yaptı. 1998 yılında çalışmaya başladığı Commercial Union Hayat Sigorta’da (AvivaSA) aktif saha satışında görev aldıktan sonra en son Satış Müdürü olarak görev yapan Ersöz, 2003 yılında Sabancı Grubu Şirketi olan AK Emeklilik’e (AvivaSA) geçti. AK Emeklilik’te sırasıyla Eğitim ve Kalite Uygulamaları ile Satış Destek Uzmanlığı ve Pazarlama Bölümleri’nde yöneticilik yapan Devrim Ersöz, 2007-2009 yılları arasında İngiliz CPP Group Plc’nin kuruluşu olan CPP Türkiye’de Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Ersöz 2009 yılında katıldığı ERGO Sigorta Grubunda ERGO Sigorta ve Emeklilik Satış Hizmetleri Şirketinde 2011 yılı sonuna kadar Sırasıyla Satış Destek Grup Müdürü ve Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 300 kişilik bir organizasyonun yönetiminde bulundu. Uzmanlıkları arasında satış ve pazarlama yönetimi, eğitim, kişisel gelişim, stratejik planlama, iş geliştirme ve proje yönetimi bulunmaktadır. Profesyonel kariyeri süresince Sigorta Satış Ekipleri, Bireysel Emeklilik Aracıları, Satış Yöneticileri, Acenteler, Banka Şube Personeli, Çağrı Merkezi Çalışanları, Üniversiteler ve İş Dünyasından katılımcılar olmak üzere binlerce kişiye eğitim veren Ersöz, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Sigortacılık bölümünde misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Devrim Ersöz halen yönetim danışmanlığı ve eğitmenlik yanında İstanbul Üniversitesinde misafir öğretim üyeliği yapmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde Yetişkin Eğitimi üzerine eğitim alan Devrim Ersöz “Ezber Bozan Satış Teknikleri”, “Pembe Fil” ve “İtirazım var” isimli kitapların yazarıdır. INLPTA (International NLP Trainer’s Association) akreditasyonunda NLP pratisyenidir. American Society for Training & Development (ASTD) üyesi ve köşe yazarıdır.
 • Ece Agabeyoglu

  1998’den beri iş hayatında olan gelişim ve dönüşüm aşığı Ankaralı. İş hayatının ilk 12 yılı satış ve finansal risk analizi yaptıktan sonra, 2010'dan itibaren odağına insanları ve sistemleri aldı. Commercial Union Hayat Sigorta (Avivasa) – finansal danışmanlık, İş Bankası - kurumsal kredi uzmanlığı, HSBC İnsan Kaynakları - Eğitim ve Geliştirme Müdür Yardımcısı/Eğitmenlik, yetkinlik eğitim yöneticiliği, Genç Yetenek programı değerlendirme merkezi danışmanlığı yapmış, kurum içi koçluk, yeni şube yapılanmasında proje koordinatörlüğü ve Değerler Bazlı Liderlik projesinin Avrupa Bölgesinde başlatılmasını üstlenmiştir. 2010’dan beri kurumlara eğitimler vermekte, 2018’den beri de gençlere meslek seçimi, yetişkinlere iş ve kariyer yolu gelişimi alanında koçluk ve danışmanlık yapmaktadır. Genç Hayat Vakfı ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin meslek lisesi projelerinde eğitmen ve danışman, Darüşşafaka ve Esas Sosyal Vakfı’nın programlarında mentor olarak yer almıştır. IODA Türkiye Uluslararası Organizasyonel Gelişim Derneği kurucu üyesidir. T.E.D. Ankara Koleji, Hacettepe Üniv. İstatistik Bölümü lisans ve İstanbul Bilgi Üniv. Örgütsel/Endüstriyel Psikoloji y.lisans mezunu, Alliant International University I/O Psychology danışmanlık sertifikası sahibidir. Mesleki Yeterlilik Belgeli İş ve Meslek Danışmanı ve ICF akredite ACTP sertifikalı profesyonel koçtur. Koşu, yardımseverlik ve gönüllülük, sivil toplum ilgi alanlarıdır.
 • Fatih Çavdar

  1979 yılında Eskişehir’de doğdu, İstanbul’da yaşıyor. Çok uzun zamandır bir kamu kuruluşunda çalışıyor. Bir takım gereksiz okulları bitirdiği ancak hiçbir fayda görmediği söyleniyor. Kendisini en iyi tanımlayan kelimeleri Twitter profilinden alıyoruz. “İki kızın babası, bir güzelin kocası. Size göre uslanmaz muhalif, bana göre iyi bir arabulucu. Kendime okur, kendime yazarım. Sorarsanız anlatırım, anlatırsanız dinlerim. İstanbul'dayım ES ES'liyim”
 • Gizem Demirsöz Alp

  1986 yılında İstanbul'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunu. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi'nde MBA yüksek lisans eğitimini tamamladı. Şuanda global bir firmada İnsan Kaynakları alanında çalışıyor. Edebiyat aşığı, seyahat etmek ise yaşam amacı. Hobi olarak bu alanlarda blog yazıları yazıyor.
 • Gonca Borca

  Edebiyata ve sanata meraklı, gezmeyi, görmeyi, okumayı, seyahat etmeyi, yazmayı ve bunları paylaşmayı seven araştırmacı bir dünya vatandaşı.
 • Güler Altındağ

  Sanat sevdalısı.
 • İyi Gelir

  Ludens İleri Finansal Hizmetler ve Danışmanlık’ın alt markası olan İyi Gelir bir dijital yatırım yönetimi platformudur. Küçük birikim sahiplerine yatırım kararlarında yardım etmek için geliştirilmiş bir çözüm olan İyi Gelir paranızı yönetmeniz için size yardım eder. İster genel yatırım amacıyla, isterseniz de emeklilik için birikimlerinizi yönetirken finansal bağımsızlık kazanmanızı sağlar. İyi Gelir öncelikle kullanıcının yatırımcı davranışını analiz eder. Böylelikle yatırımcı davranışına uygun fonlarla birikimlerini yönetmesine yardımcı olur. Kullanıcı fon alım/satım, değiştirme işlemlerini bankasına vereceği talimatla yaptırır. Birikimleri doğru fonlara koyduktan sonra İyi Gelir çalışmaya devam eder. Piyasaları sürekli takip ederek ve parametreleri inceleyerek hiçbir yatırım fırsatını kaçırmadan birikimleri arttırmaya yardım eder. Kullanıcıya düşen ise birikimlerinin getirisini istediği zamanda ve istediği yerden izlemektir. Yatırım kararı alma sürecinde birçok değişkeni içeren İyi Gelir, Nobel ödüllü finansal bir modellemeye dayanan akıllı bir algoritmaya sahiptir. İyi Gelir herhangi bir alt yatırım limiti ve komisyon içermeyen ücretsiz bir uygulamadır. Hizmetten yararlanmak isteyen birikim sahipleri websitesinden platforma giriş yapabilirler. İYİ GELİR aşağıdaki sosyal medya hesaplarından yatırım, birikim, harcama, yatırım fonu, BES ve yatırımla ilgili akla takılan pek çok konuya dair faydalı paylaşımlarda bulunuyor.
 • Bülent Gürsoy

  1972 Ankara doğumlu. Evli ve Kerem'in babası. Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme mezunu. Demir çelik ve Teknolojik danışmanlık sektöründe faaliyet gösteren 26 Metal'in sahibi. ''Yaşamaya Mecbursun'' kitabının yazarı. Müzik tutkunu. Eskişehirspor sevdalısı.
 • Koray Sıpçıkoğlu

  Sadece ve sadece sanatçı ve koltuğunun altındaki karpuzlar sıra sıra aşağıdaki gibi; İngilizce şiir ve edebi metin çevirileri. Grafik tasarım ve reklam metin yazarlığı. Çeşitli Tiyatrolarda Oyunculuk ve Yönetmenlik Tecrübeleri Eğlence Merkezi ve Konserlerde Müzisyenlik. Yayınlanmış Kitapları: “Kanar mı Balığın Yarası?” Komer Yayınları 2001 “Midemde Kelebekler” Komer Yayınları 2003 “Uçurum Hikayeleri” Komer Yayınları 2005 “Bir Gün Yeniden Aynalarla Dost Olacaksın” Zemin Yayıncılık 2016 “Hayatın Ritmi” Morfill Kişisel Gelişim Yayınları 2016 “Kanar mı Balığın Yarası? -2” Bencekitap Yayınları 2016 Sahnelenmiş Oyunları: “Çorabımın Teki” 2.Perdeli Müzikli Çocuk Oyunu Müzik Albümü: Koray Sıpçıkoğlu “Bensiz Ağlıyor İzmir” Dinleti Music Company Ben Çanakkale “ Çanakkale Belgeseli Müzikleri” Başkent Üniversitesi Yayınları - Kanal B
 • Kübra İkra Sonel

  Hacettepe'li Diyetisyen, Online ve Yüz Yüze Beslenme Danışmanlığı, Fark Etmeden Diyet
 • Barış Özgür

  İstanbul Üniversitesi Siyasal mezunu. Galatasaray taraftarı. Gitar ve piyano çalar, şiir yazar, kitap tutkunu ve Yusuf'un babası.
 • Saltuk Karahan

  Doğa ve kültür sevdalısı bir gezgin. Bugüne kadar yetmişin üzerinde ülke de yüzlerce fotoğraf çekti. Tüm gezilerini kendi planlıyor. Bir çok dergide gezi yazıları ve fotoğrafları yayınlandı. Asıl mesleği inşaat mühendisi. Fotoğraf tutkusundan sonra dalış merakı ikinci sırada geliyor.
 • Şebnem Soyak

  1988 yılında, üniversite eğitimleri sırasında aldığı dersler ve kardeşinin kuantum fiziğine olan ilgisi ile kuantum alan teorisi ve enerjisi ile ilgilenmeye başlamıştır. Bu alanda halen ,otuzun üzerinde sertifikasyonla danışmanlık yapmaktadır. Eğitmen yada hatırlatıcı olarak da faaliyet gösteren Şebnem SOYAK, kendi modelini yaratmış ve bu modelle hatırlatmalar ve aktivasyonlar üzerine çalışmaktadır.
 • Sefa Erdem

  1991 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünden mezun oldu. Üniversitenin son senesinde 1 yıl Hollanda’da Fontys Creative Industries’de Erasmus programına katıldı. Üniversite eğitimi devam ederken Radyo 91.6’da Sunucu Asistanlığı ve Gazete Ekonomi isimli online haber portalında Ekonomi Muhabirliği yaptı. 2015 yılı sonunda World Experience Campus şirketinde çalışmaya başladı ve halen aynı şirkette partner ilişikileri yöneticiliği görevini sürdürmektedir. Ayrıca freelance çevirmenlik yapmaktadır. Sinema ve bilgisayar oyunlarına olan ilgisi yanı sıra henüz çok yeni bir alt disiplin olan Exopolitika(Galaktik diplomasi) alanında araştırmalar yapmakta ve her hafta yeni vizyona giren bir sinema filminin değerlendirmesini Bilgi Üniverstesi RGB Stüdyosu Cinebilgi programı kapsamında yapmaktadır.
 • Sıtkı Ergun

  Doğa tutkunu
 • Tarkan Deniz

  Ayrıntılı özgeçmişine www.tarkandeniz.com sitesinden ulaşabilirsiniz.