Facebook’un Yeni Fotoğraf Düzeni

Facebook çok resimli gönderiler için yeni fotoğraf düzeni seçeneklerini test ediyor.
Facebook, daha yüksek etkileşimi sağlamak ve insanları ilgilerini çekmek için görsel öğelerini daha cazip hale getirmenin yollarını deniyor. Örneğin, Facebook 2016’da metin güncellemeleri için renkli arka planlar eklemişti, 2017’de yorumlar için farklı renkli metinleri ve arka planları test etti ve diğer güncellemelerin yanı sıra geçen yıl profil kapak fotoğrafları için video ve 360 ​​seçenekleri de eklemişti.

Ve şimdi, yeni bir görsel düşünceyi deniyor. Mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’a göre, Facebook, kullanıcıların görüntüleri için farklı sunum stilleri seçmelerine olanak tanıyan çok görüntülü güncellemeler için yeni bir düzen seçeneği kümesi deniyor.
Wong tarafından Twitter’da paylaşılan bu ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, yeni süreç kullanıcılara tek bir gönderide çoklu resim yüklemeleri için dört farklı sunum seçeneği sunacak. Bazı özellik görüntülerini vurgulamayı seçebilir veya yazınıza nasıl görünmesini istediğinize bağlı olarak yazınıza daha dinamik bir stil, hatta renkli bir arka plan verebiliyorsunuz.

Bu araçların kullanımı oldukça kolay görünüyor – ki bu Facebook için çok önemli – ve daha ilginç yazı seçenekleri sunulabilir. Bu yenilik Facebook’un kullanım yoğunluğuna da pozitif katkıda bulunabilir.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Platformlarında Nasıl Dikkat Çekilir?

Zamanımızın önemli bir kısmı sosyal medya platformlarında geçiyor. Paylaşımlarımıza gelen beğeni ile mutlu oluyor iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir