Facebook’un Yeni Fotoğraf Düzeni

Facebook çok resimli gönderiler için yeni fotoğraf düzeni seçeneklerini test ediyor.
Facebook, daha yüksek etkileşimi sağlamak ve insanları ilgilerini çekmek için görsel öğelerini daha cazip hale getirmenin yollarını deniyor. Örneğin, Facebook 2016’da metin güncellemeleri için renkli arka planlar eklemişti, 2017’de yorumlar için farklı renkli metinleri ve arka planları test etti ve diğer güncellemelerin yanı sıra geçen yıl profil kapak fotoğrafları için video ve 360 ​​seçenekleri de eklemişti.

Ve şimdi, yeni bir görsel düşünceyi deniyor. Mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’a göre, Facebook, kullanıcıların görüntüleri için farklı sunum stilleri seçmelerine olanak tanıyan çok görüntülü güncellemeler için yeni bir düzen seçeneği kümesi deniyor.
Wong tarafından Twitter’da paylaşılan bu ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, yeni süreç kullanıcılara tek bir gönderide çoklu resim yüklemeleri için dört farklı sunum seçeneği sunacak. Bazı özellik görüntülerini vurgulamayı seçebilir veya yazınıza nasıl görünmesini istediğinize bağlı olarak yazınıza daha dinamik bir stil, hatta renkli bir arka plan verebiliyorsunuz.

Bu araçların kullanımı oldukça kolay görünüyor – ki bu Facebook için çok önemli – ve daha ilginç yazı seçenekleri sunulabilir. Bu yenilik Facebook’un kullanım yoğunluğuna da pozitif katkıda bulunabilir.

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Atatürk’ün Hayatındaki Diğer 10 Kasımlar

Bugün cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü. Atamızı rahmet, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir