Yazın Kaz Dağları’na Yolculuk

Yaz ayları yaklaştı. Çoğumuzun klasik tatil üçlemesi olan deniz, kum ve güneş  artık yerini ülkemizde de güzel alternatiflere bırakmakta. Özellikle de Ege sıcağından bunalanlar için Kaz Dağları mükemmel bir seçenek. Güneşin yakıcı sıcağından kaçıp serin noktalar arayanlara adeta acil kaçış planı. Kaz Dağları’nda hem dağ esintilerine hem de denize kısa sürede ulaşabilmektesiniz.

Kaz Dağları’nın eteklerine kurulmuş olan Yeşilyurt köyü bölgenin dağ havasını koklamak isteyenler için bire bir. Ayrıca köy hem dağ tarafında hem de denize çok yakın bir sahile sahip. Bununla birlikte birçok otel ve konaklama imkanı mevcut. Bu bölgede eski konakların bir bölümü restore edilerek otellere dönüştürülmüş.

Kaz dağları veya Kaz Dağı’nın başka bir ismi de İda Dağı’dır. Yunan mitolojisine göre Troia Savaşı’na neden olan kahraman Paris’tir. Paris’in annesi Hekabe ve babası da Troia kralı Priamos’tur. Paris’e hamile kalan Hekabe rüyasında karnından alevler çıktığını ve bu alevlerin kenti ve İda’daki ormanları yaktığını görür. Korku içinde uyanır. Bu rüyayı kahinlere sorar. Kahinler, doğacak çocuğun kentin mahvolmasına sebep olacağını söylerler. Çocuğun öldürülmesi gerektiğini belirtirler. Fakat kraliçe bu duruma razı olmaz ve Paris’in İda Dağı’na bırakılmasını kabul eder.

Tabiat ananın her türlü cömertliğini sunduğu bu cennet köşeye yazın mutlaka rotanızı çevirin.

 

 

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Burger King Sevgililer Günü Kampanyası

Dünya üzerindeki ürün ve hizmet satan paydaşların bir kısmının dörtgözle beklediği 14 Şubat Sevgililer Günü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir