Efsaneleşen Birleşik Krallık Metal Grupları

İngiltere, metal müziği için dünyanın en büyük bölgelerinden biridir, bu yüzden, dünyanın önde gelen metal sitesi Loudwire’ın Birleşik Krallık’tan çıkan en iyi metal grupları seçkisini paylaşmak istiyoruz.

İngiltere müzik tarihine Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple ve sayısız efsaneyi kazandırmış bir ülkedir. 1970 yılında Black Sabbath ile heavy metal dünyasına hayat vermiş sadece birkaç yıl sonra ise ölümsüzler arasına girecek Judas Priest ve Motorhead metal dünyasına katılmıştır. Iron Maiden 80’li yılların başında ortaya çıkınca, İngiltere metale en büyük katkılardan birini yapmıştır. Metal dünyasının çok daha sert yüzü Napalm Death ve Carcass içinde kötülük vizyonunu kişiselleştiren ikonik Venom ve Filth Cradle of the Line gibi öncü diğer gruplar metalin açtığı kapıdan hızla girmiştir.

Aşağıdaki video, Loudwire tarafından haklı olarak seçilen 10 Büyük Birleşik Metal Grubu’nu sizlerin de beğenisine sunuyor.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Spotify 2019 Özeti

Dünya üzerindeki milyonlarca şarkıya erişim sağlayan dijital müzik hizmeti Spotify, bu sene de kullanıcılarının 2019 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir