French Press ile Kahve Zevki

Eğer kaliteli bir kahve demlemek istiyorsanız,  French Press bunun için en düşük maliyetli ve en kolay çözümdür. Artık nerdeyse her kahveseverin evinde bulunan French Press için halen Türkçe bir karşılık bulunmadığını da belirtelim.

French Press ilk olarak 1852 yılında Frenchmen Mayer ve Delforge tarafından tasarlanmış fakat 1929 yılında Attilio Calimoni isimli bir İtalyan tasarımcı tarafından patenti alınmıştır. Daha sonra Faleiro Bondanini, 1958 yılında French Press’in bugünkü şeklini vermiş ve Avrupa’da dağıtıma sunmuştur.

Öncelikle press kahve en büyük boyutta kahve ile yapılan bir kahve türü olduğu için iri öğütülmüş kahve almanız gerekir. Su ile karışan kahve demlemeden sonra French Press’in yardımıyla kahve tanecikleri filtrelenir ve geriye içeceğiniz kahve kalır. Kahvenizi French Press’te demlediğiniz sırada kaynamış suyu bir kaç dakika dinlendirdikten sonra kullanırsanız hem kahvenizin yanmasını önler hem de daha iyi bir lezzet elde edersiniz. Ayrıca demlenen kahveyi uzun süre Press’te bekletmek doğru değildir. Çünkü kahvenizde acı bir tat oluşmasına sebep olursunuz.

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılık kariyerime 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Bel-Kalça Oranını Azaltmak İçin Öneriler

Bel-Kalça oranını azaltmak için yapılması gerekenleri aşağıda sıraladık. 1) Günlük ihtiyacınızı karşılayacak kadar enerji ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir