Apple Rusya’daki Satışlarını Durdu

Apple Inc. (AAPL.O) 1 Mart Salı günü yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak Rusya’daki tüm ürün satışlarını durdurduğunu açıkladı.

Apple yaptığı açıklamada, “Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden derin endişe duyuyoruz ve şiddet nedeniyle acı çeken tüm insanların yanındayız” dedi. “İnsani çabaları destekliyoruz, ortaya çıkan mülteci krizine yardım sağlıyoruz ve bölgedeki ekiplerimizi desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

Şirket, ülkedeki satış kanallarına yapılan tüm ihracatın durdurulması da dahil olmak üzere işgale yanıt olarak bir dizi önlemin ana hatlarını çizdi. Şirket, Apple Pay ve diğer hizmetlerin sınırlı olduğunu söyledi. Rus devlet medyası, RT News ve Sputnik News uygulamaları, artık Rusya dışındaki Apple Store’lardan indirilemeyecek.

Rusya’daki kullanıcılar hala Apple’ın çevrimiçi mağazasına erişebiliyor ancak bir iPhone satın alma girişimlerinde, teslimat için uygun olmadıkları uyarısı ile karşılaşıyorlar.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone ile Çekilen Film

Apple, Çin yeni yılını iPhone ile çekilmiş film aracılığıyla kutladı. iPhone 11 Pro ile çekilen film “Shot on iPhone” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir