Apple 45 Yaşında

1 Nisan 1976 yılında ” Macintosh ” adıyla kurulan ” dünyanın en değerli markası ” konumundaki Apple, 45 yılı geride bıraktı.

Apple’ın kurucuları Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne‘dir. Akıllı telefon, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, tablet, kulaklık, akıllı saat ve akıllı televizyon platformu gibi birçok alanda üretim yapan Apple, Steve Jobs’un evinin garajında kurulan küçük bir şirketten günümüz teknolojik devlerinden en önde gelenleri arasında yerini almıştır.

Apple tarafından üretilen ilk ve şimdilik en son masaüstü bilgisayarları da aşağıdaki fotoğraflar ile hatırlayıp 2011 yılında hayatını kaybeden Steve Jobs‘un görevini devretttiği Apple CEO’su Tim Cook ‘un 45.kuruluş yıldönümü nedeniyle twitterda paylaştığı mesaj ile noktayı koyalım.

 Apple’ın MOS 6502 işlemciye sahip olan ilk bilgisayarı Apple I 
En son piyasaya sürülen Imac 27 inch

” Apple bugün 45. yılını kutlarken, Steve’in yıllar önce söylediği sözler aklıma geldi: “Şimdiye kadar inanılmaz bir yolculuk oldu, ancak henüz yeni başlamıştık.” Yaşamları zenginleştirmek için yaptığınız her şey için Apple ailemizin her üyesine teşekkürler. Önümüzdeki 45 yıl ve ötesi! ”

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Dokuzu Beş Geçe Antalya’da ki Deprem

Ulu önder Atatürk’ün vefatının 83.yıldönümünde meydana gelen ilginç bir tesadüf sosyal medyada büyük ilgi gördü. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir