Instagram’da Takipçi Sayısı Artırma Yolları

Her sosyal ağ kullanıcısı için ilk ve en önemli soru takipçi sayısını nasıl artıracağı üzerinedir. Tabi ki hepimizin bildiği en kolay reçete reklam vermek olmakla birlikte kolay ve maliyetsiz yöntemler de mevcuttur. Konu başlığımız Instagram olduğu için sizlere Instagram da takipçi sayısını artırabileceğiniz bazı basit yöntemleri paylaşmak istiyorum.

Öncelikle düzenli ve sık mesaj gönderin. Kitlenizi büyütmek için fotoğraf yayınlamanız şarttır ve birden daha fazla yayınlamanız gerekir. Twitter veya Facebook gibi birçok sosyal ağda olduğu gibi, Instagram’da çok az sayıda güncelleme yayınlamak büyük hatadır. Facebook ve Instagram’daki en başarılı hesaplar küçük hesaplardan çok, daha fazla güncelleme yayınlayanlardır.

Instagram hashtag’ları başarıya ulaşmanın anahtarıdır. Gönderileriniz için en uygun hashtag’leri bulmanız çok önemlidir. Abartıya kaçmadan en sık kullanılan hashtag’ler görünürlüğünüzü ciddi ölçüde artıracaktır. Başarılı  hesapların hangi hashtag’leri kullandığına da dikkat edip örnek almak faydalı olacaktır.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir?

Zamanımızın önemli bir kısmı sosyal medyada geçiyor. Paylaşımlarımıza gelen beğeni ile mutlu oluyor iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir