Ana Sayfa / Seyahat - Yeme İçme / Filipinler Gezi Notları

Filipinler Gezi Notları

Filipinler denizinin rengi, kumsalın atmosferi ile harika bir yer. Baştan söyleyeyim Sri Lankaya deniz tatili için gidilmez diye düşünüyorum ama Filipinler deniz tatili için ideal bir yer. Sahilde çocuklar kumdan bir kale gibi bir şey yapıp, altına Boracay yazıp onunda altına isimlerinizi yazıyorlar. Bir tanesine bakarken iki tane Türkçe ismin yazdığını gördüm, çok şaşırdım. Bu gezi boyunca dört kez Türklerle karşılaştık hatta.

Filipinler Gezi Notları

Filipin yemeklerinden ise garson  bize sarımsaklı ballı tavuk tavsiye etti. Balı fazla olması harici tadını beğendim. Yemeği bitirdiğimizde önümden yerel kıyafetli ağızla çalınan farklı bir alet kullanan tamtamlar geçti. Peşlerine takıldık.  Herkes tamtamlar eşliğinde dans ediyorlardı. Ortam çok keyifli. Gezginlerin kaçırmaması gereken bir bölge.

Filipinler’i anlattığım videom da Palawan, Coro , El Nido ve çevre adalar ile tanışacaksanız. Umarım beğenirsiniz. 

Gezilerim ile ilgili detaylı bilgi ve fotoğraflarıma  http://www.travelandphoto.com adresimden ulaşabilirsiniz.

Hakkında Saltuk Karahan

Filipinler Gezi Notları
Doğa ve kültür sevdalısı bir gezgin. Bugüne kadar yetmişin üzerinde ülke de yüzlerce fotoğraf çekti. Tüm gezilerini kendi planlıyor. Bir çok dergide gezi yazıları ve fotoğrafları yayınlandı. Asıl mesleği inşaat mühendisi. Fotoğraf tutkusundan sonra dalış merakı ikinci sırada geliyor.

İlginizi Çekebilir

Filipinler Gezi Notları

Latife Türk Kahvecisi Beşiktaş

Üzerine ne sözlerin söylendiği ne şiirlerin yazıldığı Türk kahvesinin kültürümüzde ayrı bir yerinin olduğu aşikar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir