Spotify 2019 Özeti

Dünya üzerindeki milyonlarca şarkıya erişim sağlayan dijital müzik hizmeti Spotify, bu sene de kullanıcılarının 2019 yılı istatistiklerini yayınladı. ” Spotify Wrapped ” olarak adlandırılan liste ile kullanıcılar söz konusu yıl içindeki müzik dinleme verilerine ulaşabiliyor. Bununla birlikte bu seneye özel olarak Spotify, son on yıla ait dinleme alışkanlıklarını da paylaştı.

Kullanıcılar, en çok dinlediği şarkı ve şarkıcıları, 2019 yılı içinde toplam kaç dakika Spotify üzerinden müzik dinledikleri gibi bilgilere https://www.spotify.com/tr/wrapped/ linkinden ulaşabilmekte.

Spotify’da 2019 yılının en çok dinlenen sanatçısı ise 6.5 milyar dinleme ile rapçi Post Malone oldu. Amerikalı şarkıcının üçüncü stüdyo albümü ” Hollywood’s Bleeding ” ile Spotify’ın wrapped listesinin ilk sırasında yerini aldı.

Listenin ikinci sırasında Grammy Ödüllü 17 yaşındaki şarkıcı ve söz yazarı Billie Eilish yer alıyor. Billie Eilish’in ‘When We All Fall Asleep, Where Do We Go?’ albümü 6 milyar dinlenmeye ulaştı. Şarkıcının hit parçası olan ”Bad Guy ” da 2019’un en fazla dinlenen ikinci şarkısı oldu.

2019 yılının Spotify’da en fazla dinlenen üçüncü isim de Ariana Grande .Grande bu başarıya ‘Thank u, next’ albümü ile ulaştı.

Son 10 yılda en fazla dinlenenler listesinin ilk üç sırasında ise Drake, Ed Sheeran ve Post Malone bulunmakta.

Spotify’da 2010’dan bu yana en fazla dinlenen şarkıların sıralaması da aşağıdaki gibi;

  1. “Shape of You”- Ed Sheeran
  2. “One Dance”- Drake, Kyla, Wizkid
  3. “Rockstar (feat. 21Savage) – 21Savage, Post Malone
  4. “Closer”- Halsey, The Chainsmokers
  5. “Thinking out Loud”– Ed Sheeran

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bon Jovi Unbroken

Bon Jovi’nin yeni şarkısı “Unbroken” kasım ayının başı itibariyle piyasaya sürüldü. Travma sonrası stres bozukluğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir