Netflix Belgeselleri

Yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsanız Mashable.com tarafından derlenen Netflix ‘te izlemeye değer beş belgesel görmek için bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

1. Amerikan Fabrikası (American Factory) – 2019

Kültürler çarpışır. Umut hayatta kalır. Çinli bir milyarder bir fabrikayı yeniden açtığında ve iki bin mavi yakalı Amerikalıyı işe aldığında, erken umut ve iyimserlik günleri, Çin’in işçi sınıfı Amerika ile çatışmasıyla başarısızlığa yol açar.

American Factory

2. Tıbbi Suistimal (Bleeding Edge) – 2018

Hızla büyüyen tıbbi cihaz sektörüne yöneltilen bu aydınlatıcı bakış yenilik yapma telaşının hastalar için ne gibi yıkıcı sonuçlara yol açabileceğini gözler önüne seriyor.

Bleeding Edge

3. ABD’deki Kürtaj Yasası (Reversing Roe) – 2018

Amerika’da kürtaj yasasında devrim yaptıktan 45 yıl sonra, 1973 tarihli ABD Yüksek Mahkemesi davası Roe v. Wade bir dönüm noktasındaydı. Reversing Roe, Amerika’da kürtaj durumunu ve kadınların haklarını gösteriyor.

Reversing Roe

4. 13. Madde (13th) – 2016

Belgesel politikacılar, akademisyenler, aktivisitler Afrika kökenli Amerikalıların suçluya dönüştürülmesini ve ABD’deki hapishane patlamasını analiz ediyor.

13th

5. Mercan Peşinde (Chasing Coral) – 2017

Dünyanın farklı yerlerindeki dalgıçlar, bilim insanları ve fotoğrafçılar resiflerin yok oluşunun belgelemek üzere epik bir sualtı mücadelesi başlatıyor.

Chasing Coral

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Tüm Zamanların En İyi Şarkıcıları

Thetoptens.com sitesi tüm zamanların en iyi şarkıcılarını belirlemek için bir anket düzenlemiş ve ankete katılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir