Fazıl Say – Katibim

Dünyaca ünlü Türk piyanist Fazıl Say’ın İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’n de ki konserinden mükemmel bir Katibim yorumudur.
Her Türk’ün ”  Üskadar’a Giderken ” ismiyle de bildiği klasik şarkılarımızdandır.
Şarkı da geçen katibim, Aziz Mahmut Efendi’dir. Evi Üsküdar da bulunmaktadır. Evinin tam karşısında da Selami Ali Efendi tekkesinin harabesi ve mezarlığı vardır. Ayrıca Üsküdar da Aziz Mahmut Efendi sokağı bulunmaktadır.
Büyük Türk besteci Cemal Reşit Rey, ” Katibim ” şarkısının piyano için bir uyarlamasını yapmıştır.
Dünyaca ünlü hard rock grubu Deep Purple ve latin müziğinin  en önemlilerinden biri olan Pink Martini grubu ülkemizde verdikleri konserlerde ”Katibim” şarkısını çalarak Türk seyircisini coşturmuşlardır.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Spotify 2019 Özeti

Dünya üzerindeki milyonlarca şarkıya erişim sağlayan dijital müzik hizmeti Spotify, bu sene de kullanıcılarının 2019 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir