Fransa Paris Montparnasse Kulesi

Montparnesse Kulesi ‘nin tepesine iki defa çıktım. Çünkü Paris’in en güzel manzarasını görebileceğiniz mekan burası. Eiffel Kulesi bütün etkileyiciliğiyle karşınız da dikiliyor ve 360 derece olarak tüm Paris ayağınızın altında klasik tabiriyle.
Bina, lokal olarak Paris’in en büyük tren garlarından biri olan Gare Montparnasse ‘in hemen yanıbaşında. Zaten 200 metrenin üzerinde olan bir binayı da görmemek imkansız olmalı. Binaya çıkmanın karşılığı 14.50 EUR ( zam gelmediyse ) . Yaklaşık bir dakika içinde 56 katı çıkıyorsunuz gerçekten etkileyici.
Bunun yanında yukarı çıkar çıkmaz bir fotoğrafçı yeşil pano arkasında fotoğrafınızı çekiyor. Bu fotoğraf tabi ki giriş ücretine dahil değil çıkışta arka plana Paris manzarasını ekleyerek fotoğrafınızı ekstra ücret ödemek kaydıyla alabileceğinizi öğreniyorsunuz. Ben ilk sefer de bu oltayı yutmuştum. Lakin ikinci de aynı pazarlama taktiğinin hedefi olmadım. Bunun dışında üst katta hediyelik eşya satan bir bölüm ile bir kafe de mevcut. Nefis kahve eşliğinde Paris’i en tepeden seyretmenin zevkine varmak için mükemmel bir seçim.

 

montparness

paris Eiffel

paris-5

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Burger King Sevgililer Günü Kampanyası

Dünya üzerindeki ürün ve hizmet satan paydaşların bir kısmının dörtgözle beklediği 14 Şubat Sevgililer Günü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir