Donald Trump’a McDonalds’tan Twitter Şoku

Dünyanın en çok tanınan fast-food markası McDonalds’ın  twitter hesabı hacklendi. Şirket resmi hesabından ABD Başkanı Donald Trump’a hitaben “Başkanlığın tam olarak iğrenç bir örneğisin ve Obama’yı geri isterdik, ayrıca küçük ellerin var” tweetinin atılmasıyla mesaj saniyeler içinde yüzbinlere ulaştı.

trump tweet

Durumu fark eden şirket yetkilileri çok kısa bir süre içinde sözkonusu mesajı silmelerine rağmen hacklenme olayı sosyal medya tarihindeki  yerini almış oldu. Sözkonusu durum büyük ses getirirken farklı tepkilere de neden oldu. Bazı Amerikan vatandaşlarının McDonalds’a karşı boykot tweetleri atması dikkat çekti.

boykot

McDonalds tutkusu bilinen Donald Trump’ın nasıl bir tepki vereceği de merak konusu.

mcdonaldtrumpham

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir?

Zamanımızın önemli bir kısmı sosyal medyada geçiyor. Paylaşımlarımıza gelen beğeni ile mutlu oluyor iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir