Türkiye’nin 2017 Ağustos Sosyal Medya Rakamları

2017 yılı Ağustos ayında Socailbakers şirketi tarafından yapılan belli başlı sosyal medya istatistiklerine aşağıda yer verilmiştir.

  • Facebook’a yapılan gönderilerin %49’u fotoğraf, %38’i bağlantı, %12’si videodur.
  • Twitter’a yapılan gönderilerin  %79’u beğeni almış, %14’ü retweet edilmiş, %6’sına da cevap verilmiştir.
  • Türkiye’de en çok beğeni alan marka 3.975.399 beğeni ile Wolksvagen’dır.
  • En çok etkileşim alan marka ise Madam Coco’dur (1.190.655 adet etkileşim)
  • Facebook’ta en çok yer alan ilk beş endüstri sırasıyla e-ticaret, moda, hızlı tüketim ürünleri, parakende ve otomotivdir.
  • Turkcell’in facebook hesabından paylaştığı Zafer Bayramı gönderisi, 2 milyondan fazla etkileşim alarak Ağustos ayının en çok beğeni, yorum ve paylaşım alan gönderi olmuştur.

  • Türk Hava Yolları facebook hesabı 1.621.912 takipçi ile Ağustos ayında en çok takipçisi olan kurumdur.
  • Twitter’da takipçi sayısını bir önceki aya göre en çok artıran kuruluş ise 54.573 adet ile İETT olarak bildiğimiz İstanbul Elektrik Tramvay ve Tren İşletmeleri’dir.
  • Youtube’un 1.2 milyon adet ile en çok izleneni de Ceza’lı Garanti Bankası reklamıdır. A Milli basketbol takımımızın sponsoru olan Garanti Bankası, 2017 Avrupa Şampiyonası finallerine katılan milli takımımız için ülkemizin en önde gelen Rap sanatçısı Bilgin Özçalkan, nam-ı değer Ceza’ya başka bir ” 12 Dev Adam Şarkısı” yaptırmıştır. Kişisel görüşüm Athena’nın 12 Dev Adam’ı Ceza’nın 12 Dev Adam’ının epey gömlek üstünde olduğudur.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir?

Zamanımızın önemli bir kısmı sosyal medyada geçiyor. Paylaşımlarımıza gelen beğeni ile mutlu oluyor iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir