KOBİ ve Sosyal Medya

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin sosyal medyada yer almasının  gerekli olduğu çok açık ve nettir. Artık hayatımızın her aşamasında yer alan sosyal medya gerçeği tüm işletmelerin faaliyetlerinde farklı amaçlar için kullanılabilir. Söz konusu amaçlar aşağıda kısaca anlatılmıştır.

  • Müşteriler ile en kolay ve hızlı yoldan iletişimi sağlamak ,
  • Satış ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmek,
  • Markaların bilinirliğini arttırmak, yeni markaları tanıtmak,
  • Müşterilerden topluluk oluşturarak kitlenin beklentilerine yönelik ürün geliştirme fırsatı yakalamak,
  • Müşteri şikayetleri hakkında zamanında bilgi sahibi olmak ve müşteri şikayet kanalı olarak hizmet vermek,
  • Sosyal medya da mevcudiyetini göstermek.

İşletmelerin, bu amaçları kendi stratejileri kapsamında belirleyerek planlaması, sosyal medyadan alacakları etkinliği arttıracak ve sosyal medya faaliyetleri için ayırmış oldukları kaynakların daha  verimli kullanılmasını sağlayacaktır.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir?

Zamanımızın önemli bir kısmı sosyal medyada geçiyor. Paylaşımlarımıza gelen beğeni ile mutlu oluyor iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir