YouTube Atlanabilir Reklamlar da Yeni Özellikler

Internetin tartışılmaz en popüler video sitesi Youtube her gün milyonlarca insan tarafından seyrediliyor. Google arama motorundan sonra en çok kullanılan arama motoru da olan YouTube bu kadar yoğun olarak kullanılması ve popülaritesi sonucunda firmaların ve markalar için en gözde pazarlama ve reklam alanlarından biri olmakta. YouTube reklamlarının tamamen ölçülebilir olması reklam verenlere  de büyük bir avantaj sağlıyor. Böylece firmalar bütçe planlamalarını daha efektif ve hedeflerine uygun gerçekleştirebiliyorlar. Reklam modellerinde bir çok uygun seçenekler sunan YouTube arzu edilen başarının gerçekleştirilmesinde firmalara ciddi katkıda bulunuyor.

Bugünlerde ise YouTube  yeni bir reklam stratejisi çalışmaları yapmakta. Öncelikle masaüstü sürümünde kullanılacak bu yenilik önümüzdeki yıl mobil sürümler içinde hayata geçirilecek.

Bu yenilik atlanabilir reklamlara yönelik olarak gerçekleştirildi. Artık kullanıcılar ardarda olan iki adet reklamı atlayabilecekler. Yapılan araştırmalarda uzun videoların izlenmesi sırasında sık gösterilen reklamlar kullanıcı şikayetlerine sebep olmaktaydı.  Sözkonusu yenilik ile uzun videoların ortasında yapılan kesintiler daha azalırken daha fazla reklam gösterilecek. Örnek verirsek; dört ayrı reklam yerine  iki arayla reklam olacak ve ardarda olan iki reklam atlanabilir olacak.

Geçtiğimiz günlerde platforma çok sayıda tanınmış filmi ücretsiz ekleyen YouTube, kullanıcıları sevindirecek yeni adımları atmaya devam ediyor. YouTube’un  tam olarak televizyonlar ile rekabet etmek adına bu tarz yenilikler peşinde olduğu açık olarak görülmekte. Tabi ki nihai hedef gelirleri arttırmak.

, YouTube Atlanabilir Reklamlar da Yeni Özellikler

 

 

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Spotify Erişim Engeli, Spotify Erişim Engeli

Spotify Erişim Engeli

Müzik sevdalılarının gözleri perşembe gününe kadar Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ‘nun Spotify ‘a uygulayacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir