Starbucks’ın Halloween İçeceği Phantom Frappuccino

Anglosakson dünyasında ve Batılı ülkelerde Halloween olarak adlandırılan Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim’de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. All Hallow’s Eve (Azizler Günü’nün arifesi) kavramından kısaltılarak oluşturulan Halloween’de bu günün konseptine uygun çeşitli ürünler de tüketicilerin beğenisine sunulmakta.

Halloween’e özel üretilen ürünlerden birini de dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks çıkardı. Phantom Frappucino adını verdiği buzlu kahve, koyu rengi ile dikkat çekiyor.

Phantom Frappuccino, 26-31 Ekim tarihleri arasında İngiltere’deki mağazalarda satışa sunulacak. Mashable’a e-postayla gönderilen bir Starbucks açıklamasına göre, bu kahve perakendecisinin ilk siyah Frappuccino’su özelliğini taşıyor.

Hindistan cevizi sütü, mango esansı ve misket limonu jölesi ile yapılan Phantom Frappuccino aynı zamanda yüzde 100 vegan dostu oluyor.

Bu arada Starbucks Türkiye’nin web sitesine baktığımızda sözkonusu ürün ile ilgili her hangi bir bilgi yer almadığından sanırım bizler bu tatdan yoksun kalacağız. Ama kim bilir Starbucks Türkiye belki bir sürpriz yapar…

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Ben Neyzen Tevfik

Gerçek adı Tevfik Kolaylı ama herkesin bildiği adı Neyzen Tevfik, neyzen ve şair. Hazır cevaplılığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir