St.Regis Spago İnceleme

St. Regis Spago Otel, Nişantaşında Mim Kemal Öke Caddesi’nde, Maçka parkının hemen yanında yer alıyor. Amerika’da 4 şubesi olan St.Regis Spago, Amerika dışındaki ilk uluslararası restoranı olma özelliğini taşıyor. Spago’nun sahibi, iki Michelin yıldızlı, Oscar ödül törenlerinin başarılı aşçısı Wolfgang Puck. Wolfgang Puck’ın menüsü, çiftlikten masaya felsefesi Türk yemek kültürüne uyarlanarak sunuluyor. St. Regis Spago’nun mutfak koordinatörlüğünü  ünlü şef Murat Bozok yapıyor. St. Regis Spago’nun menüsünü Wolfgang Puck ile birlikte hazırlıyorlar. Amerikan, Asya ve İtalyan mutfağına özgü lezzetler bulabiliyorsunuz.  Alkollü-alkolsüz kokteyler, mezeler, taş fırında yapılan pizzalar,  el yapımı makarnalar gibi zengin bir menüye sahip.
Çeri domates, rokfor peynirli çıtır marul, ardıç tohum ve kekikli kestane çorbası, Hint baharatlarıyla harmanlanarak fırında ağır ateşte pişirilen dana yanağı, Yıllanmış chedar peyniri, mozeralla peyniri ve gravyer peyniri ile sunulan macaroni denediğim lezzetlerden.
Salatayla pek aram yoktur ama rokfor peyniri sevenler için iyi bir alternatif.
Ardıç tohumlu kekikli kestane çorbası, Sinop’tan getirilen kestanelerden yapılıyor. Lezzet bakımından gayet iyiydi.
Hint baharatlarıyla harmanlanarak fırında ağır ateşte pişirilen dana yapağı ve Macaroni benim en beğendiğim lezzetlerden oldu.
Tatlı olarak, crumble tercih ettim. Tam bir enerji bombası .
Adres:
Harbiye Mahallesi, Mim Kemal Öke caddesi No:35 Şişli
Telefon: 0212 900 26 33  Dahili: 671

Hakkında Büşra Kahveci

Çocukluğundan beri yemeğe ilgi duyan, yeni yerler ve tatlar keşfetmeyi seven biri. Araştırmacı ruhlu, meraklı bir yemek sever. Hizmet ve lezzet konusunda titiz davranan gittiği mekanları tarafsız bir gözle inceleyen amatör ruhlu gurme.

İlginizi Çekebilir

Burger King Sevgililer Günü Kampanyası

Dünya üzerindeki ürün ve hizmet satan paydaşların bir kısmının dörtgözle beklediği 14 Şubat Sevgililer Günü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir