Ma-i Restaurant İnceleme

Ma-i Restaurant, Sarıyerde Eski Büyükdere İskelesinin olduğu yerde denizin yanında hatta denizin üstünde bulunuyor. Ma-i Restaurant’ın olduğu yer 1850’li yıllarda vapur iskelesiymiş. Eski Büyükdere İskelesi, Osmanlı döneminin önemli mimarlarından Ali Talat Bey’in imzasını taşıyor. Oldukça değerli ve tarihi bir yapı.

Boğaz manzarasının tadına varabileceğiniz mekan, 36 yıllığına kiralanmış. Tarihi dokusuna bağlı kalınarak hazırlanan Ma-i Restaurant’ta düğün, nikah, kurumsal toplantılar ve özel organizasyonlar yapılıyor. İskele girişinde kuaför, şarküteri, pastane, aktar, kasap, mezeci ve fotoğrafçının bulunduğu bir pasaj da yer alıyor.

Ben boğaz manzarası eşliğinde güzel bir kahvaltı için tercih ettim. Serpme kahvaltısında beyaz peynir, dil peyniri, tulum peyniri, tulum peyniri, siyah ve yeşil Ayvalık zeytinleri, kiraz domates, salatalık, acuka, bahçe yeşillikleri (roka-nane-dereotu), tulum-lor yeynirli yeşil salata, humus, mevsim meyve salatası, sigara böreği, patates salatası, çilek & ceviz reçeli, karadut reçelli lor, bal-kaymak, kuru meyve salatası (kuru kayısı, kuru incir, kuru erik) bulunuyor. Sepme kahvaltısı oldukça doyurucu.

Serpme kahvaltısının yanında muzlu pankek, anne usulü kızartma ve keçi peynirli mücveri de denedim. Favorim tabiki muzlu pankek oldu. Kahvaltı sonrası tarih kokan mekanda boğaz manzarasına karşı keyif yapmayı ihmal etmeyin derim!

Kahvenin yanında ballı kaymaklı Rus pastası denedim. Bal ve kaymak tek tek elde açılarak yapılıyormuş. Tadı oldukça lezzetli. Denemenizi tavsiye ederim.

Adres:
Büyükdere mah. Çayırbaşı cad. No: 150 Sarıyer/Eski Büyükdere İskelesi
Mekan saat 08:00 ile 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

Hakkında Büşra Kahveci

Çocukluğundan beri yemeğe ilgi duyan, yeni yerler ve tatlar keşfetmeyi seven biri. Araştırmacı ruhlu, meraklı bir yemek sever. Hizmet ve lezzet konusunda titiz davranan gittiği mekanları tarafsız bir gözle inceleyen amatör ruhlu gurme.

İlginizi Çekebilir

Burger King Sevgililer Günü Kampanyası

Dünya üzerindeki ürün ve hizmet satan paydaşların bir kısmının dörtgözle beklediği 14 Şubat Sevgililer Günü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir