Netflix’ten Fatih Sultan Mehmet Dizisi

190’dan fazla ülkede dizi, belgesel ve programları internete bağlı cihazlar üzerinden yayınlayan Netflix, altı bölümden oluşacak Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatacak Ottaman Rising adlı diziyi takipçilerinin beğenisine sunacak.

Karga Seven Pictures tarafından hazırlanan dizinin ana hikayesi, İstanbul’un fethi olacağı, fakat hikayenin oradan farklı yerlere açılacağı firma kurucu ortaklarından olan Emre Şahin tarafından Milliyet’e verdiği röportajda açıklandı. Dizinin dilinin İngilizce olacağını da belirtilen Şahin, Ottoman Rising’in Çin’de gösterilmesi için de önemli bir anlaşma imzaladıklarını söyledi.

Son dönemde ülkemizde çekilen Fatih Sultan Mehmet konulu yapımların fazla ses getirmediği gerçeğini gözönüne aldığımızda Netflix tarafından yaptırılan bu dizi bakalım başarılı olacak mı ?

 

 

 

 

 

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

7. Koğuştaki Mucize

Türkiye’de yılın en başarılı gişe sonuçlarından birine imza atan 7. Koğuştaki Mucize, yurtdışında da seyirciden ilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir