Internet Anlık Istatistikleri

” Internet Live Stats” sitesi sanal alemlere dair merak edilen bir çok istatistiksel verileri paylaşan enteresan ve faydalı bir site.

Ana sayfayı açtığımızda bizi sürekli artan sayaçlar karşılıyor. Bunlardan bazıları an itibariyle dünyadaki internet kullanıcı sayıları, web site sayıları, gönderilen e-postalar, google aramaları, yazılan bloglar, instagrama yüklenen fotoğraf sayıları, atılan tweetler, aktif facebook kullanıcıları, hacklenen website sayıları, satılan tablet sayıları, internet trafiği ve internet için kullanılan anlık elektrik tüketimi gibi.

internet live stat

Bunların dışında 1 saniye için atılan tweetler, instagrama yüklenen fotoğraf adedi, youtube platformuna yüklenen video sayıları gibi verilere de ulaşmak mümkün.

anlık tweet

Ayrıca yıllar itibariyle ve ülke bazında da internet kullanıcı sayıları, web site sayıları bir çok faydalı bilgiye bu siteden ulaşmak mümkün. Örnek vermek gerekirse 2016 yılında dünya geneli internet kullanıcıları sayısında Türkiye 201 ülke arasında 14.sırada. İlk sıra da  Çin, ikinci Hindistan ve üçüncü ise ABD’ni görüyoruz. Tabi Çin ve Hindistan’ın nüfusu 1 milyardan fazla olması bu sıralamada büyük etken. Hindistan ikinci sırada olmasına rağmen nüfusunun sadece %34.8’i internet kullanıcısı. Türkiye’de bu oran %58 halen ülkemizde internet kullanıcısı olmayan 33 milyon insan var. Bu sayı örneğin 60 milyon kişinin yaşadığı Birleşik Krallık’ta sadece 4 milyon. Japonya’da ise nüfusun %91’i internet kullanıcısı. Ülkelerin gelişmişlik düzeyleri ile söz konusu rakamların ne kadar ilintili olduğunu bir kere daha görebiliyoruz.

internet users

 

Kaynak : internetlivestats

 

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir?

Zamanımızın önemli bir kısmı sosyal medyada geçiyor. Paylaşımlarımıza gelen beğeni ile mutlu oluyor iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir