Wintergatan – Marble Machine

İsveçli grup Wintergatan ”Marble Machine” isimli parçalarında kullandığı sıradışı müzik aletiyle büyük ilgi çekmekte. Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran sözkonusu video, Youtube üzerinden 2016 yılı mart ayından bugüne kadar  36 milyondan fazla kişi tarafından görüntülenmiş durumda.

Marble Machine ( Bilyeli makina ) olarak adlandırılan müzik aleti birçok sayıda bilyenin bir düzeneğe göre çalışması üzerine kurgulanmış. Her farklı ses için farklı tasarlanan oluklara düşen bilyeler müzik kutusunun çalışma prensibine benzer şekilde çalışmakta olup çarklar ve kayışlar yardımıyla el gücü aracılığıyla çalınmaktadır.  Makinenin içindeki müzik enstrümanları ise zil, bas gitar ve ksilofondur.

Yaratıcılık ve zekayı bir arada kullanan Martin Molin ve Marcus Sjöberg, gerçek sanatçılara güzel bir örnek.

 

 

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Spotify 2019 Özeti

Dünya üzerindeki milyonlarca şarkıya erişim sağlayan dijital müzik hizmeti Spotify, bu sene de kullanıcılarının 2019 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir