Bitmeyen Gündemlerimiz

6 Nisan 2021 Salı Yazısı

Bu site de sosyal medya haberleri ve güncel olan olmayan değişik içerikleri paylaşmaya devam ederken bir taraftan da BLOG bölümünde kendi yazılarıma yer vermeye gayret ediyorum. Ama ne yazık ki bir türlü blog yazılarımı rutin bir düzene oturtamadım. Bu yazılarımı çok önemsiyorum çünkü bu bölüm aslında benim için bir günlük gibi. Zaman akıp giderken önümüzde olaylar hızla ilerlerken bir yerlere bu anları kayıt etmenin sıradan insanlar içinde güzel bir alışkanlık olduğunu düşündüm her zaman. İnsanın kendi tarihine not düşmesi ilerleyen zamanlarda açıp o notları okuması kendi yaşam yolculuğuna katkı yapacak bir hareket bence. Fakat hayatın sıradan işleyişi içinde çoğumuz böyle bir fırsatı bulamıyoruz.

Ben ilkokuldan üniversitenin son yıllarına kadar çok aralıklı dönemlerde de olsa günlük diyebileceğim yazılar yazdım. Üniversite sonrası geçen yıllarda da çok az sayıda yazılarım oldu. 2006 yılı itibariyle de açtığım blog sitesinde yazılarım oldu ve yıllar boyu devam etti. Son olarakta bu siteyi kurdum ve fırsat buldukça yazmaya çalışıyorum.

Dünya ve ülke olarak daha önce hiç yaşamadığımız bir dönemden geçiyoruz. Daha da nasıl bir gelecek bizi bekliyor konusunda net bir bilgi yok. Virüsün yayılımında üçüncü yükseliş dalgası başladı. Koskoca bir sene geçti ve gitti. Bence çoğumuzun evlerinde yaşadığı bu zaman dilimini Teoman’ nın Paramparça şarkısındaki şu sözler çok güzel tanımlıyor; “Nasıl oluyor, zaman bir türlü geçmezken yıllar hayatlar geçiyor?”

Ülke gündemi ise o kadar hızlı değişiyor ki bir gündem bitmeden diğeri başlıyor. Günlerce, saatlerce televizyonlarda ve sosyal medya platformlarında siyasi, ekonomik veya spor demek isterdim ama futbol konuları tartışıldıkça tartışılıyor da tartışılıyor. Polemikler, suçlamalar, hakaretler de bir taraftan gırla gidiyor. İletişim kanallarının çeşitlenmesi de toplumun büyük bir bölümüne gündemdeki konulara daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Bu durum gündemin çok çabuk tüketilip diğerine geçilmesine de bir taraftan katkı sağlıyor.

Pandemiden önceki son gezimden kalan bir anı. ( Norveç – Flam- Myrdal İstasyonu )

Her yeni sabah yeni bir sürpriz ile uyanma ihtimalimizin olduğu bu ülkede bakalım daha neler neler yaşayacağız.

Sağlıklı günler olsun.

LKB

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Pandemi Kuyrukları

28 Kasım 2020 Cumartesi Yazısı Yazımın konusu cuma günü ile ilgili olsa da bu zihniyeti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir