Donald Trump ile Twitter CEO’su Jack Dorsey Görüşmesi

Twitter CEO’su Jack Dorsey, ABD Başkanı Donald Trump’a, Twitter’ın spam hesaplarını ve botları silerek başkanın takipçi sayısının düşebileceğini açıkladı.

Washington Post gazetesine göre, 23 Nisan Salı günü Trump ile Twitter CEO’su Jack Dorsey arasında yapılan kapalı toplantıda, Trump’ın sosyal platformun politik sebeplerden dolayı takipçilerini silme ihtimalinden korktuğu üzerinde duruldu. Dorsey, Trump’a  Twitter’ın sahte ve otomatik hesapları silme çabaları yüzünden takipçilerini kaybedebileceğini söyledi. Trump, 24 Nisan 2019 Çarşamba günü itibariyle yaklaşık 60 milyon takipçiye sahip bulunmakta.

Trump uzun zamandır en büyük sosyal medya hizmetlerinin muhafazakarlara karşı politik olarak önyargılı olduğunu iddia etti. Twitter’ın politik oyunlarını oynamaması halinde, takipçilerinin sayısının 100 milyondan daha yüksek olacağını tweetledi. Kongrenin müdahale etmesi gerektiğini ekledi. “Bana bir Cumhuriyetçi gibi iyi davranmıyorlar” dedi.  Trump, Silicon Valley’in en iyi oyuncularını, seçimleri kazanmış olan belli bir insan grubuna “nefret” yaymakla suçladı. ”

Bazı eleştirmenler, Trump’ın Twitter’da normalde platformda taciz ve kötüye kullanma ile ilgili standartları ihlal edeceğini düşündükleri tweet’lerin üzerinden yasaklanması gerektiğini savunarak bunun tersine inanmaktalar.

Bir Twitter temsilcisi, Business Insider’a Salı günkü toplantının sosyal platformun “2020 ABD seçimlerinden önce halk sohbetinin sağlığını koruma konusundaki kararlılığı” etrafında döndüğünü söyledi.

Kaynak : Business Insider

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Netflix‘ten E-Ticaret Atılımı

Hayatına DVD kiralama şirketi olarak başlamasına rağmen televizyon alışkanlıkların değişmesiyle dünyanın önde gelen dizi ve film izleme platformu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir