Trabzonspor’un Unutulmaz İsimleri

Futbol tarihinde öyle kadrolar vardır ki yıllarca unutulmazlar. Unutulmaz olmak sadece şampiyonluk kazanmak ile olmuyor. Gerçekten takım olmayı başarmış olan, göze hoş gelen futbol oynayan, yarışın finalinde şampiyon olamasa da akılların bir köşesinde kalan bazı takımlar, futbolcular ve teknik adamlar futbol tarihinin sayfalarında her zaman yerlerini alıyor.

Hani çok klişedir ama tarih hep kazananı yazar diye bir deyiş vardır. Ben buna hiç katılmıyorum. Haklı olduğumun fotoğrafı da aşağıda. Trabzonspor’da ilk defa bir arada 1993-1994 sezonunda oynayan Türk futbolunun bu önemli isimlerini futbol ile ilgilenen ve kırk yaş ve üstü bir çok kişi gayet net olarak hatırlar tabi ki oynadıkları güzel futbolu da…

Bu kadro Galatasaray’ın şampiyon olarak bitirdiği o seneyi de lig üçüncüsü olarak bitirmişti. Ayrıca Başbakanlık Kupası’nı Fenerbahçe’yi 4-3 yenerek kazanmıştı.

1993-94 sezonunun ilginç bir notu olarak Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda ilk kez bir gece maçının oynandığı sezon olduğunu da belirteyim.

Tolunay Kafkas, Ogün Temizkanoğlu, Arçil Arveladze, Lemi Çelik, Hami Mandıralı, Şota Arveladze, Soner Boz ( 12.02.2021 )

Yukarıdaki ekipte eksik olup ilk aklımıza gelecek isimlerden Ünal Karaman, Hamdi Aslan, Orhan Çıkrıkçı, Orhan Kaynak ve Abdullah Ercan’ı da unutmayalım.

Fotoğrafı Ogün Temizkanoğlu‘ nun twitter hesabından aldım. Şöyle de bir not düşmüş gönderisinin altına;

” Eski dostlar bir arada. Bu dönemde oynasaydık neler olurdu acaba.. Özleyenler? ”

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünya Kupası ‘nı Bu Kadar Büyük Yapan Nedir?

Büyülü atmosferi, inanılmaz taraftarları, büyük mücadele, son saniye de kazananları, gezegendeki en büyük yıldızlar, sürpriz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir