Neden Yazıyorum?

12 Ekim 2020 Pazartesi Yazısı

İşin gerçeği bu yazı başlığını ” Pazar Yazısı ” olarak planlamış olmama rağmen dün fırsat bulamayınca ve benim de yazı yazma isteğimin hala devam etmesi sebebiyle başlığı da ” Pazartesi Yazısı ” olarak değiştirerek bugün yayınlıyorum. Öncelikle de şöyle sabah sabah birçoğumuzun pazartesiye gözlerini açmak istediği Bodrum’dan bir fotoğrafımı koyayım da blog yazıma ilgi devam etsin.

Bu siteyi kurarken amacım KOBİ olarak tanımlanan yapılara sosyal medya alanında destek olmak için faydalı bilgileri paylaşmaktı. Ayrıca sosyal medya dünyasındaki gelişmelerden haberler vermek ve sosyal medya platformalarında ilgi çeken içeriklere paralel benzerlikte ilgi çekebilecek içerikleri yayınlamaktı. Hali hazırda bunları yapmaya çalışıyorum.

Yazar dostlarımın da katkılarıyla bugünlere kadar kaliteli içerikler ürettiğimizi düşünerek bu yolda çaba göstermeye devam edeceğim.

Bir taraftanda daha önce bu blog kategorisinde yazdığım ”Günlükler Bloglar Paylaşımlar ” ve ” Sosyal Medya Paylaşımlarım ” yazımlarında yer verdiğim ve daha çok dikkatimi çeken olayların, durumların bir özeti şeklinde biraz daha kişisel görüşlerime ağırlık vererek, kendi hayatımı biraz daha ön plana çıkararak sık yazabilmeyi planlıyorum.

Şimdi, Kayıhan Badalıoğlu sen kimsin de biz senin hayatını, fikirlerimi merak edelim de takip edelim derseniz buna verecek cevabım kim bilir sizlerin içinde de benim gibi yaşayan, düşünen insanlar vardır, belki de tesadüfen bu yazılara rastladığınızda evet benim de bu adam gibi düşüncelerim var. Hatta benim gibi böyle bir site kurayım şeklinde aklınızdan geçirirsiniz.

İnsanın kendi ifadeleri, kelimeleri, cümleleri ile bu internet aleminde trilyonlarca yazıya kim bilir birileri okur düşüncesi ile bir yazı eklemek ve birilerinin de bu yazıyı okuması keyif verici bir şey değil mi sizce de? Bence öyle de tabi yazdıklarını kendine saklayanlara da saygım sonsuz.

Diğer taraftan çok büyük bir olasılıkla bu yazıdan hiç haberiniz olmayacak ve benim kendi kişisel yazı tarihimde bu yazı sitede 12.10.2020 tarihi itibariyle kalacak. Kalabilir, kalsın insanın bir amaç uğruna bir şey karalaması da rahatlatıcı bir hareket. Aynı benim bu yazıyı bu sabahın yedisinde kalkıp yazmam gibi.

Aslında uzun uzun bir giriş yaptım gelelim yazımızın gelişme kısmına dersem işte işin en sıkıntılı tarafı burası. Muhtemelen kendi sosyal medya platformlarımda paylaşacağım bu yazı linkini tıklayanlar bir iki kelime okuduktan sonra sıkılıp zaten gelişme bölümüne kadar gelemeyecekler. Bu durumu aşmak için yazımın sonuna kadar gelenlere bir teklifim olacak.

Yok, yok sonunu beklemeden hemen yazıyorum. Daha öncede arkadaşlarıma çok zamanlar belirttiğim gibi eğer sizler de kendinize veya mesleğinize veya hobilerinize, meraklarınıza dair bir şeyler yazmak isterseniz seve seve Sosyalmedyaloji.com ‘da paylaşırım. Her fikir belli etik kurallarında değerlidir. Bu etik kurallarının konusu bu yazımızın konusu değil diyelim ve bakalım kaç kişiyi YAZARLAR listemize dahil edebileceğim görelim.

Uzun bir giriş, ne kadar gelişme olduğu tartışılır bir gelişme bölümü ve kısa bir kapanış ile yazıma son veriyorum. Bu giriş, gelişme ve sonuç olayını okulda edebiyat derslerinden aklımda kalan kadarıyla yazdım muhtemelen otuz beş yıl içinde bu süreçlerde değişmiştir. En azından komik bulduğum cümleler sonuna gülme emojisi koyabilirim ama biraz klasik ekoldenim galiba.

Pandemi nedeniyle hareketlerimizin kısıtlandığı çoğumuzun işlerini evinde yürüttüğü, çocuklarımızın evden eğitime katılmaya gayret ettiği bugünlerde son yıllarda yaptığım seyahatlerden bir paylaşım ile bugünlük yazıma noktayı koyuyorum. İlerleyen yazılarımda instagram’dan bol bol paylaşımlarım olacak çünkü etkileşim malum bu sosyal ortamlarda en önemlisi.

İyi haftalar – LKB

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılık kariyerime 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

B2B Şirketlerinin Sosyal Medyayı Kullanımı

B2B şirketleri, işletmeden işletmeye yönelik hizmetler veya ürünler sunan firmaları temsil eder ve diğer tür …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir