Ana Sayfa / İş Dünyası / Michael Bloomberg ABD Başkanlığına Aday Adayı Oldu

Michael Bloomberg ABD Başkanlığına Aday Adayı Oldu

Dünyanın en çok takip edilen ekonomi kanalı Bloomberg’in kurucusu ve sahibi ve eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg 2020 yılında yapılacak olan ABD başkanlık seçimlerine Demokrat Parti aday adayı olduğunu açıklayarak seçim kampanyasına başladı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada ABD’nin dört yıl daha Trump’ın ‘pervasız ve etik olmayan davranışlarını’ kaldıramayacağını ve bu seçimi kazanmak zorunda olduklarını ve ABD’nin yeniden inşasına başlamaları gerektiğini belirten 77 yaşındaki Bloomberg’in aday seçildiği takdirde Donald Trump ile gireceği başkanlık yarışı tüm dünyanın ilgisini çekecek.

Michael Bloomberg ABD Başkanlığına Aday Adayı Oldu

Üç dönem üst üste New York Belediye Başkanlığı yapan Michael Bloomberg, 54 milyar dolarlık serveti ile Forbes dergisi tarafından hazırlanan dünyanın en zenginleri listesinde sekizinci sırasında yer almakta.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

Michael Bloomberg ABD Başkanlığına Aday Adayı Oldu
1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Michael Bloomberg ABD Başkanlığına Aday Adayı Oldu

Temel Ekonomik Kavramlar

Hükümet, tüketici harcamaları, yatırımlar ve hükümet harcamalarının toplam seviyesini etkileyerek ekonomi üzerinde kontrol sağlayabilir. Yatırım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir