Metallica Yeni Şarkılar Yazıyor

Birçok müzisyen corona virüs pandemisinde korunmak için zorunlu olarak evde vakit geçirdi. Bu süreç yeni müzikler üretim tarafında müzisyenlere müthiş fırsatlar sundu. Bu müzisyenlerin içinde dünyanın en çok tanınan gruplarından Metallica ‘nın üyeleri de var. Son zamanlarda, Metallica’nın bateristi Lars Ulrich’te yeni bir albüm yazabileceği fikrini ortaya attı ve grubun diğer üyeleri ile birlikte yeni müzik için fikir alışverişinde bulunduklarını açıkladı.

Ulrich, İsveçli talk-show sunucusu Fredrik Skavlan ile Metallica ‘nın son faaliyetleri hakkında şöyle konuştu. “Daha yeni başlıyoruz, belki son dört hafta içinde tekrar birleştik. Şimdi bir tür keşif modundayız. Bence bunu sağlamanın iyi bir yolu var. Birbirimize e-posta ve Zoom yoluyla fikirler gönderiyoruz ve bu olağandışı durumlarda müzik yapmaya çalışıyoruz. Pandemi Amerika’yı vurmaya başladığından beri Metallica ‘nın video konferans yoluyla iletişim halindeyiz. Haftalık Zoom çağrılarının birkaç saat sürüyor. Şimdi bazı fikir alışverişi yapmaya başladık, harika. Temas etmek güzel, grubun bir parçası olmak güzel ve önümüzde yatan yaratıcı fırsatları dört gözle bekliyorum.”

Mayıs ayında grup, klasik şarkısı “Blackened” in yeni bir versiyonunu yayınlamıştı. Grubun her üyesi parçalarını videoya kaydetti ve daha sonra bu kayıtlar bir formatta birleştirildi.

Kaynak: Loudwire

Metallica ’nın “WorldWired” North America Stadium Tour  kapsamında  16.08.2017 tarihinde  Kanada, Edmonton’da ki Commonwealth Stadyumu’nda gerçekleştirdiği konserinden unutulmaz şarkısı ” The Unforgiven ” perfomansına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Kayahan Açar

Türk pop müziğinin önde gelen isimlerinden Kayahan Açar ‘ın aramızdan ayrılışının yıldönümünde Sosyalmedyaloji.com olarak ustayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir