Danimarka Mutluluk Carlsberg ve Diğerleri

Danimarkalılar için  dünyanın en mutlu insanları oldukları söylenir. 2016 Dünya Mutluluk Raporu verilerine göre de raporun ilk sırasında Danimarkalılar bulunur. Demek ki istatistiksel olarakta doğru bir tespit. Bunun yanında 2017 yılı raporunda da  sadece bir sıra gerilereyerek Norveç’in arkasından ikinci sırada olmaları Danimarkalıların mutluluklarının daim olduğunu bize göstermekte.

Danimarkalılar mutlu olma nedenlerini Danimarka’da yaşamalarına dayandırıyorlar. Doğa, sanat, iş ve yaşamın dengeli ilerlemesi mutlu olmalarının sebeplerinden başlıcaları.

Danimarka’nın ünlü bira markası Carlsberg’de bu olguyu reklam kampanyası ile birleştirerek iyi bir işe imza attı. ” The Danish Way 60” isimli kampanya da kendisini Hannibal olarak tanıdığımız Danimarkalı ünlü aktör Mads Mikkelsen Danimarka sokaklarında bisikletle dolaşarak mutluluk sırlarının Carlsberg biralarına sahip olmalarından kaynaklandığını reklam filminde anlatıyor.

Aşağıda, Dünya Mutluluk Raporu 2017’ye göre ülkelerin mutluluk skorları gösterilmektedir.

Yeşil tonlar yüksek skorları, kırmızı tonları düşük skorları göstermektedir. Yeşil tonlar koyulaştıkça mutluluk oranları yükselmekte, kırmızı tonlar koyulaştıkça mutluluk oranları düşmektedir. Sıralamada yer alan 155 ülke içinde Türkiye 69.sırada olup bir önceki yıla göre 9 basamak yükselmiştir. Bu sıralamanın ne kadar doğru olup olmadığı ise uzunca bir yazı hatta bir kitap konusu olabilir. Ne dersiniz?

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Ben Neyzen Tevfik

Gerçek adı Tevfik Kolaylı ama herkesin bildiği adı Neyzen Tevfik, neyzen ve şair. Hazır cevaplılığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir