Bülent Ecevit

Türkiye’nin siyasi yaşamına tam elli yılını harcamış Bülent Ecevit’i onun dönemine yetişemeyen yeni nesiller için bir kere daha hatırlatmak istedim. Aynen Süleyman Demirel gibi Türkiye’de yaşayan tam üç kuşağın bir şekilde hayatında var olmuştur ” Karaoğlan ” farklı saflarda olsalar da. Bu üç kuşak, onların yönetiminde olduğu zamanlarda krizleri, ihtilalleri, felaketleri  sık yaşamıştır. Dürüst ve erdem sahibi olmayanların egemen olduğu politika dünyamızda aslında bu niteliklerin doğal olması gerekirken, sahip olunduğu için ayrıcalık yarattığı ülkemde değer kazandı dürüst ve erdem sahibi  ”insan”  Bülent Ecevit .

Haklı olarak kazandığı ”Kıbrıs Fatihi” lakabını son başbakanlık döneminde çizdiği aciz ve yorgun tablo ile yıprattı. Zamanında bırakmasını bilseydi diğerlerinin de yapamadığı gibi veya ikinci adamını yetiştirebilseydi merhum, çok daha büyük katkıları olurdu Türkiye’ye Amerika’nın terörist başını hediye etmesinden başka. Sağlığında hakkında ileri geri çok konuşanlar oldu olağan siyasetin kaygan zemininde.

Dürüst ve ilkeli bir politikacıydı.

Laikliğin ve cumhuriyetin tarafındaydı, Atatürkçüydü.

Sanatçıydı bu yüzden ince ruhluydu, kibardı.

Bir dönem Türkiye’de insanların çocuklarının adını bile vereceği kadar sevilmişti. Bazılarımızın dedeleri, babaları yıllarca oylarını ona verdi. Hasta yatağında bile yıllarca peşinden koştuğu ”köykent projesi”için destek istedi başbakandan.

Hiç bir zaman şaibeler ile anılmadı.

Halkın içinde oldu hep,en büyük mal varlığı kitaplarıydı.

Örnek bir kişiliği vardı umarım ülkemde onu örnek alacak politikacılar çıkar…

Takalar Takalar geçiyor allı yeşilli

Takalar geçiyor dümenleri lazlı

Takalar geçiyor en nazlı

Yelkenlilerden de güzel

Güvenli sularda işsiz dönenen

Gezi yelkenlilerinden çok duyarak denizi

Takalar geçiyor enginlere

Yamalı göğsünü gere gere

Takalar geçiyor yükle yürekle

Takalar geçiyor emekle dolu

Günlük güneşlik kıyılardan kopmuş

Denizlerde Anadolu

Bülent Ecevit

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Ben Neyzen Tevfik

Gerçek adı Tevfik Kolaylı ama herkesin bildiği adı Neyzen Tevfik, neyzen ve şair. Hazır cevaplılığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir