Ana Sayfa / Sanat - Sinema - TV / 7. Koğuştaki Mucize

7. Koğuştaki Mucize

Türkiye’de yılın en başarılı gişe sonuçlarından birine imza atan 7. Koğuştaki Mucize, yurtdışında da seyirciden ilgi görüyor.

Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur ve Sarp Akkaya’nın oynadığı bu film aslında 2013 yılı yapımı Güney Kore yapımı ” 7-beon-bang-ui seon-mul ” filminin uyarlaması. Orjinal filmin başrolünde ise Güney Koreli aktör Seung-yong Ryoo oynamakta.

Türkiye’de 31 günde toplam 4.047.286 seyirciye ulaşan bu dram filmi Avrupa, Azerbaycan ve Ortadoğu’da birçok ülkede gösterime girdi. Yapılan açıklamada yurtdışında toplam yaklaşık 400 bin seyirci tarafından izlenerek büyük ilgi gördü.

Filmin konusu, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışın üzerine. İzleyenlerin gözyaşlarına hakim olamadığı 7. Koğuştaki Mucize filmi görüldüğü üzere 2005 yılı Çağan Irmak filmi Babam ve Oğlum’dan sonra seyircinin en çok etkilendiği ve mendile ihtiyaç duyduğu filmlerden biri olmaya aday.

*Rakamlar BoxOffice Türkiye web sitesinden alınmıştır.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

7. Koğuştaki Mucize
1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

7. Koğuştaki Mucize

Kadri Özayten Milli Reasürans Sanat Galerisi

Sanatçı Kadri Özayten’in yetmişlerden ikibinlerin başına kadar uzanan desenler, baskılar, kolajlar ve video çalışmalarından örnekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir