Ana Sayfa / Sanat - Sinema - TV / Taylan Biraderlerin Yeni Filmi Azizler

Taylan Biraderlerin Yeni Filmi Azizler

Yönetmen kardeşler, Yağmur Taylan ve Durul Taylan ” Taylan Biraderler” on yıl sonra tekrar setlere döndü. Senaryosunu Çerkes asıllı Türk tiyatro yazarı, tiyatro ve sinema yönetmeni Berkun Oya’nın yazdığı ” Azizler ” adlı filmin çekimleri tamamlandı. Bu arada Berkan Oya’nın başrollerini Haluk Bilginer ve Ali Atay’ın oynadığı başarılı BluTv dizisi Masum’un da senaristi olduğunu belirtelim.

Filmin kadrosu oldukça ilgi çekici. Şöyle ki; Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Fatih Artman, Öner Erkan, İrem Sak, Gülçin Santırcıoğlu, İlker Aksum, Göktuğ Yıldırım, Helin Kandemir ve Hülya Duyar filmin oyuncuları.

2020’de izleyici ile buluşacağı belirtilen film önümüzdeki senenin ilgi çekici yapımlarından bir olacağı gibi görünüyor.

Taylan Biraderlerin Yeni Filmi Azizler

Taylan Biraderlerin Yönetmenlik Yaptıkları Film ve Diziler :
2011 – 2014 – Muhteşem Yüzyıl (TV Dizisi)
2009 – Vavien (Sinema Filmi)
2008 – Ayışığı (TV Dizisi)
2007 – Kara Yılan (TV Dizisi)
2006 – Küçük Kıyamet (Sinema Filmi)
2004 – Yabancı Damat (TV Dizisi)
2003 – Okul (Sinema Filmi)
2003 – Baba (TV Dizisi)
2003 – Alacakaranlık (TV Dizisi)
2002 – Vaka-i Zaptiye (TV Dizisi)
2002 – Beşik Kertmesi (TV Dizisi)
2001 – Cinlerle Periler (TV Dizisi)
2000 – Yıldız Tepe (Sinema Filmi)
2000 – Kerem (TV Filmi)
1999 – Çarli (TV Dizisi)
1999 – 5 Maymun Çetesi (TV Dizisi) 1999 – Sır Dosyası (TV Dizisi)

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

Taylan Biraderlerin Yeni Filmi Azizler
1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Taylan Biraderlerin Yeni Filmi Azizler

Kadri Özayten Milli Reasürans Sanat Galerisi

Sanatçı Kadri Özayten’in yetmişlerden ikibinlerin başına kadar uzanan desenler, baskılar, kolajlar ve video çalışmalarından örnekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir