Youtube 2020 Verileri

Dünyanın en popüler video platformu YouTube 2020 yılına ait istatistiksel verileri açıkladı. YouTube’un açıkladığı verilerden özellikle ilgimizi çekenleri aşağıda paylaşıyoruz.

  • 2020 yılında satranç ile ilgili bir milyardan fazla görüş paylaşıldı. Bunun en büyük nedeni ise Netflix’in en çok ilgi çeken dizisi The Queen’s Gambit . Dokuz yaşında öksüz kalan olağanüstü içe kapanık Beth Harmon’nın hikayesini anlatan dizi, küçük kızın 1960’larda ABD’de satranç oyununu keşfetmesi ve ustalaşmasını anlatıyor.
The Queen’s Gambit
  • 2020 yılında “Witchcraft 101 ” videoları 3 milyondan fazla görüntülendi.
  • İnsanların % 72’si 2020 yılı süresince egzersiz yapmak veya formda kalmak için YouTube’u kullandı.
  • En çok takipçisi olan üç Fitness YouTube Kanalı şöyledir; *ATHLEAN-X™ ( 11.000.000 abone )

*GymVirtual ( 10.900.000 abone )

*Yoga with Adriene ( 8.830.000 abone )

  • İnsanların % 73’ü online video platformlarında oyun videoları izlediler. En çok izlenen oyun videoları ise aşağıdaki oyunlara ait;
  • Toplam günlük yapılan canlı yayınlar 2020 yılının ilk yarısında % 45 arttı.
  • Dünya çapındaki YouTube kullanıcılarının % 82’si 2020 yılı boyunca bir şeyleri kendi başlarına yapmayı öğrenmek için videolar seyretti.
  • İnsanların % 48’i kültürel konularda yeni bakış açıları göstermek için çevrimiçi videolara güvendiğini belirtti.
  • Tüm zamanların en çok izlenen YouTube videoları ise an itibariyle;

*Baby Shark ( 157 milyon görüntülenme )

*Despacito ( 7 milyar 116 milyon görüntülenme )

YouTube 2020 yılı verileri raporunun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyada pandemi devam ettiği ve insanların vaktinin çoğunu evlerinde geçireceği gerçeği kapsamında YouTube da tüm zamanlarının en çok izlenme istatistiklerine erişecek gibi görülüyor.

YouTube’a ait enteresan bilgilerin olduğu yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılık kariyerime 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Bankalar Üretken Yapay Zekayı Nasıl Kullanabilir?

Günümüz piyasaları, ekonomik krizler ve artan düzenleme gereksinimleriyle karakterize edilirken, bankacılık sektörü üretken yapay zekayı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir