Sarı Fare Cruyff

”Sarı Fare” Johan Cruyff   . Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından bir tanesi.
Barcelona efsanesinin bugünlere gelmesinde katkısı olan Hollandalı. Barcelona futbol klübüne tarihinin ilk Kupa Galipleri Kupası’nı kazandıran teknik direktör. Bunun dışında klubü dört sene üst üste La Liga da şampiyon yapan,  Şampiyonlar Ligi ve Süper Kupa kazandıran ”Total Futbol” kavramını bugünkü seviyelere getiren efsane.
Fotoğrafı 2012 yılında Barcelona Müzesi ‘ne gittiğimde çekmiştim. Cruyff kalp krizi geçirdikten sonra sigarayı bırakmış ve maçlar da stresini lolipop ile gidermeye çalışıyordu. Ne yazık ki geç kalmıştı. 2015 şubat ayında yakalandığı akciğer kanseri  efsaneyi aramızdan aldı.
Geriye ise futbola adanmış bir hayatın başarı istatistikleri kaldı…

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yok Artık LeBron James

Şüphesiz LeBron James NBA tarihinin en büyük oyuncularından biridir. Yetenekleri, hakimiyeti ve sahada ki etkisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir