Kayahan Açar

Türk pop müziğinin önde gelen isimlerinden Kayahan Açar ‘ın aramızdan ayrılışının yıldönümünde Sosyalmedyaloji.com olarak ustayı sayfalarımızda yer vererek anmak istedik.

Kayahan, 29 Mart 1949’da İzmir’de dünyaya geldi. Babasının askerlik mesleği sebebiyle bir çok şehir dolaştı. Gençlik yıllarını ise Ankara’da geçirdi.

Müzik dünyasına ilk adımını 1971’de “Yosun Gözlü Sevgilim – Bir Mektubun Var” adlı 45’liğiyle attı. 

Müzikal kariyerinde seslendirdiği şarkıların söz ve besteleri kendisine aittir. Yakın dostu Nilüfer’e verdiği şarkılarla Nilüfer’in de sanat hayatına da büyük katkılar sağlamıştır. Kayahan’nın Nilüfer tarafından yorumlanan Esmer Günler” , “Geceler”, “Kar Taneleri”, “gibi eserleri Türk pop müziğinin en iyi besteleri içindedir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için 1992’de Ankara Kızılay Meydanı’nda yaklaşık 270 bin kişiye verdiği konser ve vefat etmeden çok kısa bir süre önce 14 Şubat sevgililer gününde verdiği konser Kayahan’ nın unutulmaz konserlerindendir.

Kayahan Albümleri :
Canım Sıkılıyor Canım (1981)
Merhaba Çocuklar (1987)
Benim Şarkılarım (1988)
Benim Şarkılarım 2 Siyah Işıklar (1989)
Yemin Ettim (1991)
Odalarda Işıksızım (1992)
Son Şarkılarım (1993)
Benim Penceremden (1995)
Canımın Yaprakları (1996)
Emrin Olur (1998)
Beni Azad Et (1999)
Gönül Sayfam (2000)
Ne Oldu Can (2002)
Kelebeğin Şansı (2004)
Biriciğim’e (2007)

Yazımızı Kayahan ustanın sözleri ile bitirelim…

“Yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerde buluşuruz…”

Kayahan Açar

*Fotoğraflar sanatçının resmi web sitesinden alınmıştır.

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Aşık Veysel Belgeseli

Corona salgını döneminde evdeki imkanlarla seslendirdiğimiz 4Life Productions ve Onuncu Köy Üretim Ekibi tarafından hazırlanan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir