İtalya – Türkiye A Milli Takım Maçları

EURO 2020 Avrupa Şampiyonası bir yıl rötar ile İtalya-Türkiye arasında oynanacak ilk maç ile açılacak. A Milli Futbol Takımımız en son 2016’da Avrupa Şampiyonası’na katılmıştı. Bu turnuva ile birlikte yaşayacağımız beşinci şampiyona heyecanı olacak.

Takımımız, 1996, 2008 ve 2016’da Fatih Terim, 2000’de de Mustafa Denizli yönetiminde finallerde sahaya çıktı. En büyük başarımız ise 2008 yarı finale kalmamız. Yarı finalde Almanlara şanssız bir şekilde 3-2 yenildiğimizi de hatırlatalım.

İtalyanlar çok iyi bir dönem geçiriyorlar, 27 maçtır kaybetmiyor, son 8 maçta da gol yemediler ve son 12 maçta ise sadece 1 gol yediler. Bizi oldukça zor bir maç bekliyor.

İtalya ile oynadığımız milli maçların geçmişine baktığımızda ilk maçımızı 1949 yılında oynamış ve 3-2 kaybetmişiz. Bugüne kadar İtalyanlar ile 13 maç yaptık ve 11 mağlubiyet, 2 beraberliğimiz var. Tarihimizde İtalyan Mili Takımı’na karşı galibiyetimiz bulunmuyor. Toplam 23 gol yemişiz ve sadece 8 gol atabilmişiz. Bu tablodan da görüldüğü üzere İtalyanların bize karşın bariz üstünlükleri var. Fakat son iki maçımız 2002 ve 2006 yıllarında olmuş ve iki maçta 1-1 beraberlik ile sonuçlanmış. Bu doğrultuda takımımızın son 20 senede geçirdiği yükselişe baktığımızda şu andaki görünen kötü tablonun olumlu yönde değişmesi çok zor değil. Keza son dönemlerin en başarılı kadrosunun bir araya geldiğini de düşünürsek geleceğe umutla bakabiliriz.

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünya Kupası ‘nı Bu Kadar Büyük Yapan Nedir?

Büyülü atmosferi, inanılmaz taraftarları, büyük mücadele, son saniye de kazananları, gezegendeki en büyük yıldızlar, sürpriz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir