İstanbul’un 2017 Müzik Festivalleri

Bu yaz İstanbul’da gerçekleşmesi kesinleşen festivaller hakkında kısa bilgileri aşağıda bulacaksınız.

Yazın ilk festivali 4-20 Temmuz arasında İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 1994 yılından beri düzenlenen İstanbul Caz Festivali’dir. Festival Avrupa’nın önde gelen caz festivalleri arasında yer almakta olup Uluslararası Caz Festivalleri Birliği IJFO’nun da  ilk üyelerindendir. Bugüne kadar festival kapsamında  caz müziğinin önemli isimleri sahne almakla beraber rock, folk ve popüler müziğin de yıldızları da performanslarını sergilemiştir.   Chick Korea, Aldi Meola, Herbie Hancock, Natalie Cole, Bobby McFerrin, Kieth Jarrett, Diana Krall, Sting, Joan Baez, Nick Cave, Paul Simon, Eric Clapton, Lou Reed, Björk, Jess Stone, Seal, Bryan Ferry, Massive Attack, Suzanne Vega ve Dead Can Dance bugüne kadar festivale katılan önde gelen müzisyenlerden bazılarıdır. Festivalin bu yılki konukları arasında Fatoumata Diawara ve Hindi Zahra, Jacky Terrasson & Stephane Belmondo, Nik Bärtsch, Jonny Greenwood yer almaktadır.

İlk defa  2002 yılında Efes Pilsen tarafından düzenlenen One Love Festivali bu sene tekrar Park Orman’ da müzik severler ile buluşacak. Gotan Project, Manu Chao, Moby, Soul To Soul, Peter Gabriel, Keziah Jones, The Chemical Brothers, Morrisey, The Black Eyed Peas, Beastie Boys, Neneh Cherry, Gogol Bordello, Chantel, Röyksopp, Klaxons, Groove Armada, Suede, Manic Street Preachers, Kaiser Chefs, Pulp, Blur, New Order, Basement Jaxx, James Blake, Tom Odell festivale katılan dünyaca ünlü tanınmış isimlerden bazıları. Temmuz ayında gerçekleşmesi beklenen festival yine dünyaca ünlü grup ve sanaçılara evsahipliği yapacak.

Yazın başka bir festivali ise 29-30 Temmuz’da Elektronik Festival İstanbul, Kilyos Suma Beach’te yapılacak. 2004 yılında başlayan festival bugüne kadar  dünyaca ünlü 600’den fazla müzisyeni ağırladı. İstanbul’da senenin en büyük elektronik müzik buluşmasına hazırlanan festivalin ayrıca Çeşme ayağı da Alaçatı Beach Resort’ta iki gün süresince doğa ve müziği birlikte hissetmek isteyenler için hoş bir fırsat olacak.

 

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Spotify 2019 Özeti

Dünya üzerindeki milyonlarca şarkıya erişim sağlayan dijital müzik hizmeti Spotify, bu sene de kullanıcılarının 2019 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir