Yunanistan’a Gideceklere Tavsiyeler Thassos ( Taşoz ) Adası – Bölüm 3

Thassos ( Taşoz Adası) : Yazımın ilk bölümünde demiştik ilk evvela oteli ayarlamak lazım. Biz Thassos’ta şimdiye dek 3 farklı mekânda ikamet ettik ve detayları aşağıda bulabilirsiniz:

Hotel Mary:  (gecelik 45 €)

Danae Hotel: (gecelik 90 €)

Mouses Apartments: (gecelik 70 €)

Bu mekânların hepsinin ortak özelliği tertemiz olmaları. O konuda hiç sıkıntı yok. Mary Otel daha çok bir pansiyon kıvamında idi ve kahvaltısı yoktu. Ancak Limenas’ın merkezindesiniz ve yürüyerek 2 dakikada olaya girersiniz. Danae Otel birazcık daha fazla yürüme mesafesinde merkeze ama olsun 10 dakika o da. Kahvaltısı enfesullah. Biz en çok burada rahat ettik sanırım. Mouses ise otel değil, apart otel. İçinde fırını, dolabı, çamaşır makinesi vb. mevcut. Merkeze ise 15 dakika kadar mesafede yürüyerek. Yoksa zaten arabalısınız ve Limenas merkeze 3 dakikalık mesafedesiniz her türlü. Şimdi bunlar bizim kaldığımız yerler ve hepsi adanın kuzeyindeki Limenas kentinde. Thassos’ta kalınca birden fazla alternatifiniz var. Ada diyorsunuz ama içinde 3-4 tane kasaba mevcut.

Limenas’ın yanı sıra Limenaria, Potos, Prinos, Potamia ve hatta Panagia var kalınabilecek. Panagia’ya ayrı bir parantez açacağım ileride. Bu yerleşim yerlerinin hepsinde oteller mevcut, plajlar mevcut. Bu kısımda objektif olmak zor çünkü neyi seviyorsunuz? Size hangisi daha çok keyif veriyor bilemiyorum. Dolayısıyla tamamen subjektif olarak diyebilirim ki, en güzel plajlar adanın doğusuna konuşlanmış ve buralara en rahat ulaşım Limenas’tan sağlandığı için biz Limenas’ı seçtik. Ayrıca feribot iskelesi de burada olduğu için Limenas’ı seçtik.

Akşamları gene lunaparkı olsun, çarşısı olsun daha hareketli olduğu için biz Limenas’ı seçtik ama son karar sizindir ve de gayet saygı duyarım. Thassos’a gitmeden önce çok tavsiye aldım ve çok yazı okudum.

Bana göre en harika, -olmazsa olmaz plajlar-ı görmeden, buralara gitmeden bile, Thassos’a bayılmış insanların yazılarını okudum. Sonra döndükten sonra bu insanlar, acaba bunları da görselerdi ne yazarlardı diye iç geçirmedim dersem yalan olur. Sadece güneydeki plajları görerek Thassos’a tapan arkadaşlarımız var.

Thassos’un muhteşem plajarını bir sonraki yazımda paylaşacağım.

 

Hakkında ali ertav

1983 yılında Samsun'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. 2001 yılında "IS/IT Specialist" olarak başladığı bilişim dünyasında daha sonra çeşitli projelerde yer aldı.2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı.Seçkin müşterilerle sosyal medya hesap ve itibar yönetimi, website tasarımı, SEO & SEM gibi uygulamalarda destek veriyor.

İlginizi Çekebilir

Burger King Sevgililer Günü Kampanyası

Dünya üzerindeki ürün ve hizmet satan paydaşların bir kısmının dörtgözle beklediği 14 Şubat Sevgililer Günü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir