Twitterda Fark Edilmek İçin İpuçları

Twitter’da öne çıkmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını bu yazımızda bulacaksınız.

1. Gönderilerinizi düzenli olarak yayınlayın

Twitter’da aktif değilseniz, fark edilmenize imkan yoktur. Düzenli olarak gönderi paylaşarak, tweetlerinizin sizi takip edenler tarafından görülme şansını artırabilirsiniz. Sizi takip edenler tweetlerinizi görüyorlarsa, onları izleyicileriyle paylaşmak için daha fazla şansları olacak demektir. Bununla birlikte tweetleriniz arama sonuçlarında da çıkabilir.

Her gün yüksek kaliteli içerik yayınlamayı görev edinin. Aslında, bundan daha iyisini yapmalı ve gerçekten öne çıkmak istiyorsanız günde birkaç kez gönderi paylaşmalısınız.

2. Her tweete bir hashtag ekleyin

Tutarlı bir şekilde gönderi paylaşmanın yanı sıra, keşfedilebilirliğinizi artırmanın bir başka yolu da tweetlerinize hashtag eklemektir. Araştırmalar, tek bir hashtagin bile Twitter’da fark edilmenin yolu olduğunu göstermiştir. Fakat üç adetten fazla hashtag eklerseniz bu durum sizleri takip edenlerde düşüşe de yol açabilir. Bu sebepten, kullandığınız hashtagin sayısı konusunda dikkat etmeniz gerekmektedir.  Ayrıca önemli bir hususta kullandığınız hasgtagin ilettiğiniz mesaj ile ilgili olmasıdır. Sonuçta kullanacağınız yanlış hashtagler yolladığınız mesajın etkisini azaltır.

3. Diğer içerik oluşturuculardan içerik paylaşın

Hesabınızda diğer kaynaklardan derlenmiş içerikler ekleyebilirsiniz. Böylece sizi takip edenlerin ilgisini çekebilecek içerikler takipçilerinizin size bağlılığını artırırken aynı zamanda orijinal içerik oluşturucunun yayınınızı fark edip paylaşması için de iyi bir şans yaratır. Bununla birlikte bağlantı verdiğiniz makale veya video hakkındaki düşüncelerinizi de tweet ile birlikte paylaşmanız iyi olacaktır.

4. Trend olan konular hakkında tweet atın

Trend olan konular hakkında tweet atmak Twitter’da fark edilmek için güzel bir fırsattır. İnsanlar trend olan bu konuya tıkladığında, tweetinizi görme ihtimali vardır. Ayrıca, aynı şeyi tartışan diğer kişilere yanıt vermek için de bir şans yakalamış olursunuz.

5. Takipçileriniz ile etkileşime geçin

Sosyal medya sosyal olmak içindir. Topluluğunuzla Twitter’da sohbet etmiyorsanız, ne yapıyorsunuz? İnsanlar size mesaj gönderdiğinde veya tweet’lerinize cevap verdiğinde, onları görmezden gelmek biraz kabalık olur. Bu sadece spam gönderenlere uygundur. Size cevap vermek için zaman ayıran kişilere cevap verin. Takipçileriniz ile ilişkiler geliştirin.

Bunların yanında diğer insanlarla etkileşim kurarak Twitter’da fark edilme şansınızı artırırsınız çünkü yanıtlarınız sizi takip eden kişilerin akışlarında görünmeye başlar. Bu, diğerlerinin sohbete katılmasını isteyebilir. İnsanlar sizi aktif bir kullanıcı olarak görecek ve aynı zamanda bu ilişkileri kurmak için zaman ayırdığınız için takipçilerinizi önemsediğinizi de gösterecektir.

6. Biyografinizde ilgili anahtar kelimeleri ve hashtagleri kullanın

Harika bir biyografiye sahip olmak, herhangi bir Twitter profili için önemli bir unsurdur. Burası, profilinizin yeni ziyaretçilerine tam olarak ne yaptığınızı ileteceğiniz yerdir. Onlar, “Takip Et” düğmesine basmadan önce değerli bir şey sağlayacağınızı bilmek isterler. Twitter biyografinizi oluşturmanın akıllıca bir yolu, alakalı anahtar kelimeler ve hashtag’ler eklemektir. Bu şekilde, insanlar bir konu ararken arama sonuçlarında görünme olasılığınızı artıracaksınız. Örneğin, bir içerik pazarlama uzmanıysanız, bunu profilinizde açıkça belirtin ve insanlar “İçerik Pazarlaması” veya “#İçerikPazarlaması” arattığında görünürsünüz. Bunun gibi basit bir ince ayar büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Atatürk’ün Hayatındaki Diğer 10 Kasımlar

Bugün cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü. Atamızı rahmet, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir