Tuncel Kurtiz Anısına

Tuncel Kurtiz’in aramızdan ani ayrılışının üzerinden dört sene geçti. Bu vesileyle hem kendisini anmak hem de hafızalarımıza kazınan sözlerinden bir kaç tanesi ile hafıalarımızı tazeleyelim istedim. Ayrıca Büyük Usta’nın yorumladığı Ümit İlter’in  ”Geçit Yok ” şiiri performansını da bir kere daha izlemeli ve bu topraklarda Kurtiz gibi gerçek sanatçıların varlığına tanıklık edebilen şanslılardan olduğumuzu da  hatırlatmak isterim.

“Bir gün ölürsem eğer Yılmaz Güney’i göresim gelmiştir.”
” Sevilmeyi hak etmediğini düşünen herkes yalnızdır. Sevmekten korkanın kaderi ise yalnız kalmak değil, nefret ettikIeriyle baş başa kalmaktır sonunda.”
”Üç yanımız denizlerle, dört yanımız şerefsizlerle dolu.”
” Hangi takımı tutuyorsun diyorlar, muhalifim dedim. Çarşı’dan çıkmam dedim, kartal gibi kimseye minnet etmem dedim. ”

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

7. Koğuştaki Mucize

Türkiye’de yılın en başarılı gişe sonuçlarından birine imza atan 7. Koğuştaki Mucize, yurtdışında da seyirciden ilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir