Tırnağınızda bu yarım daire yoksa dikkat!

tirnak1

Sağlıklı insanların tırnak diplerindeki bu yarım daire belirli bir şekilde görünür ama sağlık kaybedilmeye başlayınca bu daire inanılmaz bir şekilde kayboluyor. Mesela baş parmağınızdaki yarım dairenin kaybolursa ruhsal rahatsızlıklara ve sıkıntılara işaret ediyor.

 

tirnak12
Eğer işaret parmağınızda yarım daire yoksa bağırsak, karaciğer, pankreas sorunları yaşayabiliceğiniz ya da kadınların üreme sistemi ile ilgili sorunlara işaret ediyor olabilir.

 

tirnak123

Orta parmakta bu işaretin kaybolması tansiyon kalp sorunlarının işareti olabilir.

tirnak1234
Yine orta parmakta bu işaretin kaybolması şeker dengenizi le ilgili sıkıntıların sinyali olabilir.

tirnak12345
4. parmakta işaretin yokluğu bağırsak sorunlarına işaret ediyor.. demektir.

 

tirnak123456
Çin tıbbında yer alan bu teoriye göre eskiden insanların ellerine bakarak hastalıklarını tahmin edebilen hekimler vardı.

 

tirnak1234567
Cilt rengi, tırnak dokusu, tırnak rengi pek çok hastalığın sinyallerini verebilecek şekilde değiştiği bilinen gerçeklerden…

tirnak12345678

 

Yorumlar

yorumlar

Hakkında ali ertav

1983 yılında Samsun'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. 2001 yılında "IS/IT Specialist" olarak başladığı bilişim dünyasında daha sonra çeşitli projelerde yer aldı.2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı.Seçkin müşterilerle sosyal medya hesap ve itibar yönetimi, website tasarımı, SEO & SEM gibi uygulamalarda destek veriyor.

İlginizi Çekebilir

French Press ile Kahve Zevki

Eğer kaliteli bir kahve demlemek istiyorsanız,  French Press bunun için en düşük maliyetli ve en kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir