Tepe Majeur

Doğayla iç içe olan mekanlarda kahvaltı yapmayı çok seviyorum. İstanbul’da doğa manzaralı kahvaltı mekanların sayısı oldukça az. Doğa manzaralı kahvaltı mekanlarının sayısının artmasını çok istiyorum.
Geçtiğimiz haftalarda Ulus taraflarında Tepe Majeur (Bizim Tepe) Restaurant’ı keşfettim. Şehrin tam ortasında ama şehirden uzak olduğunuzu hissettiğiniz bir ortamı var. Bir yanınızda orman bir yanınızda havuz. Doğa ve havuz manzarası eşliğinde kahvaltınızı keyifle yapabilirsiniz. Havaların güzelleşmeye başladığı bu günlerde havuzlu bahçesinde orman manzarası eşliğinde hafta sonu keyfi yapabilirsiniz.
2008 yılından itibaren en ünlü düğün mekanı Fransız bahçelerini işletmekte olan Elchyn Group’un Etiler Ulus’ta hizmete açtığı Tepe Majeur, türk ve dünya mutfağından izler taşıyor.
Ben açık büfe kahvaltısını denedim. Tepe Majeur’un hafta sonuna özel olarak hazırlanan brunchları oldukça zengin. Hafta sonları yaklaşık olarak büfe kahvaltıda oldukça fazla çeşit bulunuyor. Peynir çeşitleri, şarküteri bölümü, mevsim yeşillikleri ve sıcak olarak sunulan patates kızartması, menemen, omlet gibi oldukça zengin bir menüsü var.
Saat 12:30’da kahvaltı büfesi kaldırılarak zeytinyağlılar ve tatlı çeşitleri sunulmaya başlanıyor. Zeytinyağlı ve tatlı çeşitlerinin bir arada sunulduğu büfe ise 14:30’a kadar devam ediyor. Ben kahvaltısını oldukça beğendim. Tavsiye ederim.
Kahvaltı sonrası tatlı-kahve muhteşem ikilisi olmazsa olmazlarımdandır. Kabak tatlısı favorim oldu.
Tepe Majeur, brunch dışında yemek, kurumsal toplantılar, özel davet ve düğün, kına gibi organizasyonlar için de tercih edilen mekanlar arasında.
Adres:
Kuru çeşme mah. Bizim tepe çıkmazı No:2 Ulus/Beşiktaş/İstanbul
Telefon:(Rezarvasyon yaptırmanızı öneririm)
0212 257 92 20
Mekan sabah 09;00 ile akşam 00:00 arasında hizmet vermektedir.
*Mekanda nakit ve kredi kartı geçerlidir.

Hakkında Büşra Kahveci

Çocukluğundan beri yemeğe ilgi duyan, yeni yerler ve tatlar keşfetmeyi seven biri. Araştırmacı ruhlu, meraklı bir yemek sever. Hizmet ve lezzet konusunda titiz davranan gittiği mekanları tarafsız bir gözle inceleyen amatör ruhlu gurme.

İlginizi Çekebilir

Burger King Sevgililer Günü Kampanyası

Dünya üzerindeki ürün ve hizmet satan paydaşların bir kısmının dörtgözle beklediği 14 Şubat Sevgililer Günü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir