Ana Sayfa / Teknoloji / Jennifer Lopez’in Fintech Yatırımı

Jennifer Lopez’in Fintech Yatırımı

Ünlü şarkıcı Jennifer Lopez ve sevgilisi Alex Rodriguez ( eski beyzbolcu ), bir banka alternatifi olmak isteyen tasarruf ve mevduat fintech’i Acorns Grow şirketinin hissedarı oldu.  NBA yıldızı Kevin Duran ve ABD’li oyuncu Asthon Kutcher’de bu şirkete yatırım yapmıştı.

Acorns Grow’un yatırımcıları arasında NBCUniversal, Paypal ve BlackRock gibi şirketler bulunuyor. Kullanıcılarına, Acorn kartları ile yaptıkları alışverişlerin küsuratlarını yuvarlayarak, ekstra kalan kısmını mevduat hesabını yönlendirmek suretiyle birikim yapmalarını sağlıyor. The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, Acorn’un CEO’sunun hedefi, şirketi 100 milyon kullanıcılı bir banka alternatifine çevirmek.

Jennifer Lopez’in Fintech Yatırımı

 

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

Jennifer Lopez’in Fintech Yatırımı
1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Jennifer Lopez’in Fintech Yatırımı

Uber ve Yeni Sessiz Mod Özelliği

2009 yılının Mart ayında San Francisco’ da UberCap adıyla faaliyete başlayan Uber,  bilindiği üzere mobil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir