Instagram’ın 2016 yılı en çok beğenilen gönderileri Selena Gomez’e ait

2016 yılında Instagram’ın tek bir kraliçesi vardı. Bu yıl sosyal medyada,  hastalığı ve teşhisi sonrası verdiği 14 haftalık molaya rağmen şarkıcı Selena Gomez, Instagram’ın en çok sevilen ilk beş mesajına hakim ünlü olarak karşımıza çıktı.

103 milyon takipçisi olan Selena Gomez’i en iyi arkadaşı  Taylor Swift 93.6 milyon takipçi ile arkasından gelirken , Beyonce 88.9 milyon takipçi ile üçüncü sırada yer almakta.

Erkek ünlüler arasında ise 2016 yılının en ünlüsü, Real Madrid’in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo (82.3 milyon takipçi) ve ardından Dwayne Johnson (71 milyon takipçi) gelmekte.

Selena Gomez’in elinde kola şişesi ile paylaştığı  fotoğraf 5.900.000 beğeni ile ilk sırada.

sg1

Diğer milyonun üzerinde beğeni alan paylaşımları da şöyle;

sg2 sg3 sg4 sg5

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir?

Zamanımızın önemli bir kısmı sosyal medyada geçiyor. Paylaşımlarımıza gelen beğeni ile mutlu oluyor iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir