Assos Behramkale Notları

Diğer adı Behramkale olan Assos denince aklıma ilk gelen buz gibi bir deniz. Titremekten yüzmeye fırsatım kalmadı işin gerçeği. Tabi bu deniz, soğuk deniz, sevenlerin için bir cennet olabilir. Fakat o kadar temiz ve berak ki bir akvaryumda yüzüyorsunuz hissi oluşuyor.  Ama ben yine biraz sıcak olmasını tercih ederdim. Bu arada deniz kesatanelerine çok dikkat etmek lazım ! Dikenleri ayaktan çıkarmak hiç kolay değil keza Bodrum’da kötü bir tecrübem olmuştu bu konuda.

En meşhur yiyeceklerinden bir tanesi ”Meşhur Assos Dondurması ”.  Bal badem ve damla sakızlı olanları gerçekten harika. Özel yaptıkları külahların içinde satıyorlar. Zaten tadına bakmadan kimse geçmiyor önünden.

Ufak bir liman ve çevreleyen butik oteller ve restaurantların bulunduğu Assos’ta canlı müzik yapan  mekanlar var.  Özellikle çiftler için ortam romantiklik sınırının ötesinde yanında müzik ve serin içecekler de olunca insan başka ne ister ki ?

Behramkale köyü ise tamamen turistik bir mekan olmuş. Köylüler sizi tam bir gelir kaynağı olarak görüyor. Türkiye de ki turistik eşya satan çoğu mekanda olduğu gibi Behramkale Köyü’nde de ucuz çin malı hediyeliklerden bolca mevcut. Köylülerin el işleri de var mutlaka ama sattıkları dağ kekiğini almadan eve dönmemek lazım.

assos2

assos3

otel2

otel11

asssos22

 

 

 

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Burger King Sevgililer Günü Kampanyası

Dünya üzerindeki ürün ve hizmet satan paydaşların bir kısmının dörtgözle beklediği 14 Şubat Sevgililer Günü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir