Alperen Şengün Houston Rockets’ta

Milli basketbolcumuz Alperen Şengün artık NBA takımlarından Houston Rockets‘ ta basketbol kariyerine devam edecek.

Oklahoma City Thunder tarafından 16. sırada draft edilen Alperen, Houston Rockets takımına takaslandı. 19 yaşındaki genç basketbolcumuzun, seçildikten sonra ceketinin içerisindeki Türk bayrağını kameralara gösterdi.

NBA’deki 11. Türk oyuncu olacak olan Alperen Şengül, Beşiktaş forması ile ING Basketbol Süper Ligi 2020-2021 sezonunda normal sezonun “En Değerli Oyuncusu” (MVP) seçilmişti.

Daha önce Mirsad Türkcan, Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur, İbrahim Kutluay, Ersan İlyasova, Semih Erden, Ömer Aşık, Furkan Aldemir, Furkan Korkmaz ve Cedi Osman ülkemizi NBA’de temsil etme şansı yakalamışlardı.

Halen Ersan İlyasova (Utah Jazz), Furkan Korkmaz (Philadelphia 76ers), Cedi Osman (Cleveland Cavaliers) NBA’de forma giymeye devam eden oyuncularımızdır.

Giresunlu Alperen Şengün’e NBA kariyerinde başarılar diliyoruz.

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılık kariyerime 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Manchester United Efsanesi Bobby Charlton

Futbol dünyasının efsane isimlerinden Bobby Charlton, 86 yaşında aramızdan ayrıldı. Ancak unutulmaz performansları ve insanlık …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir