Instagram’a üç özellik daha eklendi

Son güncelleme ile uygulamaya eklenen üç yeni özellik şöyle:

1) Instagram fotoğraflarınıza zoom yapabilme imkanı tanıdı. Yapmanız gereken fotoğrafı iki parmağınız ile tutup parmaklarınızı açmak ve fotoğrafın büyük halini yakından görmek.

2) Başka bir özellik  artık sizi kimlerin takip ettiğini profil kısmının altında ‘Sizi takip ediyor’ şeklinde görüntülenme imkanı. Herhangi birinin hesabını incelerken hesabınızın kimin takip ettiğini bu şekilde görebileceksiniz. çünkü takip ediliyorsanız, o kişinin profili bu bilgiyi sizle Twitter’da ki gibi paylaşıyor olacak.

3) Başka yeni bir özellikte  paylaştığınız fotoğrafların altında görmek istemediğiniz kelimeleri filtreleyebiliyorsunuz. Böylece  yorumları sürekli takip etmek zorunda kalmak istemeyen kullanıcıların işini kolaylaşacak.

Bu özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken Ayarlar’a girip ”Yorumlar” bölümüne bakmanız yeterli olacak. Uygunsuz yorumları gizle seçeneğini aktif hale getirerek  hesabınızda görmek istemediğiniz kelimeleri bir bir listeleyebilirsiniz.

instagram

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir?

Zamanımızın önemli bir kısmı sosyal medyada geçiyor. Paylaşımlarımıza gelen beğeni ile mutlu oluyor iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir